Złoto dla Klaudii Piotrowskiej. Została Mistrzynią Polski LZS w biegu na 400 m

Autor: | Zdjęcie: MUKS SZOK Bojanowo

Złoto dla Klaudii Piotrowskiej. Została Mistrzynią Polski LZS w biegu na 400 m - Zdjęcie główne

Klaudia Piotrowska | foto MUKS SZOK Bojanowo

SportWe Włocławku 7 i 8 czerwca odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkoatletyce. Bojanowscy zawodnicy znakomicie się w nich spisali.

Rywalizacja sportowców odbywała się w kategoriach U18, U20 i U23. W zawodach wziął udział MUKS SZOK Bojanowo. Sszczególnie dobrze poradziły sobie zawodniczki z kategorii U18.

Klaudia Piotrowska została Mistrzynią Polski w biegu na 400 m z czasem 57.01 s.

- To piękny sukces w pierwszym roku w tej kategorii wiekowej - podkreśla trener zawodniczki Maciej Ratajczak.

Kolejnego dnia Klaudia pobiegła jeszcze na 200 m i na tym dystansie poprawiła swój rekord życiowy, który teraz wynosi 25.70 s, co dało jej VI miejsce.

Zofia Ratajczak - bojanowska wieloboistka - tym razem wystartowała w konkurencjach rzutowych i spisała się w nich bardzo dobrze. W obydwóch konkursach zajęła V miejsce w finałach. W rzucie oszczepem poprawiła rekord życiowy na 37.41 m, a w kulę kolejny raz pchnęła na ponad 12 m (12.02 m).

- Jako klub zajęliśmy 45 miejsce na 108 klubów. Zajęliśmy tak wysokie miejsce dzięki dwóm zawodniczkom. Punkty dla klubu zdobyły osoby, które zajęły miejsca w pierwszej ósemce - dopowiada trener.