Zwycięstwo Sarnowianki Sarnowa. Ekipa ze Stadionu Leśnego wskoczyła na pozycję wicelidera [ZDJĘCIA]

Sport W 18. kolejce Proton klasy A Sarnowianka Sarnowa zmierzyła się z drużyną PKS Racot II Turew. W pierwszej połowie bramki nie padły

W sobotę (30.04.2022) „Koziary” zmierzyły się z drużyną PKS Racot II Turew, która w tabeli znajduje się na czternastym, ostatnim miejscu z dorobkiem 10 punktów.

W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele. Zawodnicy obu ekip spokojnie wymieniali się piłką, ale zagrożenia pod bramką rywali praktycznie nie stwarzali. Sędzia zakończył pierwszą połowę przy stanie 0:0.

Po zmianie stron, do śmielszych ataków ruszyli zawodnicy Sarnowianki Sarnowa. Szybko strzelili pierwszą bramkę. Już w 47. minucie, po walce w polu karnym, piłkę do siatki skierował Grzegorz Berger, co ucieszyło sympatyków miejscowej ekipy na Stadionie Leśnym. Na następne trafienie kibice czekali 15 minut. Gola strzelił Dorian Nawrot, a Sarnowianka prowadziła już 2:0.

Gospodarze cały czas starali się o kolejne bramki - niestety, bez skutku. Gola kontaktowego - w 77. minucie - strzelił Dawid Kędzierski z PKS Racot II Turew. Więcej bramek w spotkaniu już nie padło.

Sarnowianka - w obliczu potknięcia Zjednoczonych Pudliszki i remisu z ekipą z Włoszakowic - wskoczyła na drugą pozycję w tabeli Proton klasy A, gr. 7. Podopieczni Tomasza Skrzypczaka swoje następne spotkanie rozegrają w Rydzynie 7 maja o 15:00. Zmierzą się z tamtejszym Rydzyniakiem.