Reklama

100 tysięcy na projekty dla mieszkańców

Opublikowano: ndz, 19 kwi 2020 19:39
Autor:

100 tysięcy na projekty dla mieszkańców  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

JUTROSIN / Osiemnaście klubów, stowarzyszeń i fundacja ubiegało się o granty, m.in. na warsztaty ekologiczne, biesiady, naukę pływania i zajęcia dla seniorów. W ten sposób rozdysponowano kwotę 104.800 zł. W budżecie na ten cel zarezerwowane było 120.000 zł.

W ramach konkursu ofert jutrosińskie organizacje ubiegały się o dofinansowanie przedsięwzięć w takich dziedzinach jak: edukacja, oświata i wychowanie, ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego, pomoc społeczna, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz osób w wieku emerytalnym, kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, promocja gminy, a także wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

Najwięcej, bo aż 27.500 zł otrzymał Klub Sportowy „ORLA” Jutrosin na „Rozwój piłki nożnej na terenie Miasta i Gminy Jutrosin”.

Nie wszyscy dostali też taką kwotę dotacji, o jaką wnioskowali. Wśród nich jest Stowarzyszenie Przyjaciół Jutrosińskiego Sportu, które ubiegało się o 30.000 zł, a otrzymało 18.000 zł. - Myślę, że swoją działalnością na terenie gminy zasłużyliśmy na wnioskowaną kwotę, ale nie załamujemy rąk i działamy dalej - podkreśla Łukasz Mikołajewski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Jutrosińskiego Sportu, dodając, że przyznaną kwotę zamierzają przeznaczyć między innymi działalność Jutrosińskiego Klubu Morsów.

Wszystkie inicjatywy muszą być zrealizowane do 31 grudnia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE