Reklama

Aktywna niedziela w gminie Bojanowo. Rowerówka i Święto Latawca (FOTO)

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie zorganizowało dziś dwie duże imprezy, które miały swój finał na boisku w Tarchalinie.

Tradycyjna gminna rowerówka doszła do skutku za trzecim podejściem. Wcześniej terminy przekładano ze względu na deszczową pogodę. Dziś aura dopisała i na rowery wsiadło ponad 200 osób. Pokonali około 20 kilometrów i dotarli na metę w Tarchalinie. Tam przygotowano dla nich poczęstunek oraz losowanie ciekawych nagród. Tę największą, czyli rower, miał szczęście zdobyć Tadeusz Derlatko.

Niedzielne popołudnie było ciepłe i słoneczne, więc rowerzyści nie spieszyli się do domów, ale pozostali przyglądając się otwartym zawodom latawcowym, które odbyły się w ramach corocznego Święta Latawca. Zresztą nie brakowało innych atrakcji - szczególnie dla najmłodszych - przygotowano zamki dmuchane, stoiska z tatuażami, kolorowymi warkoczykami, przekąski i wspólne zabawy.

Głównym punktem były jednak zawody latawców - gotowych i wykonanych samodzielnie. Udział w nich wzięło 67 osób w różnym wieku. Różnie też latawce szybowały w powietrzu, ale najważniejsza była dobra zabawa.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i drobny upominek, a zwycięzcy także okolicznościowe puchary.

WYNIKI ZAWODÓW

Latawce gotowe

  • 1 miejsce - Aleks Wolsztyniak
  • 2 miejsce - Natalia Zmuda
  • 3 miejsce - Antoni Lorek
Latawce wykonane samodzielnie

  • 1 miejsce - Marek Derlatko
  • 2 miejsce - Amelia Derlatko
  • 3 miejsce - Hania Przewoźna

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE