Reklama

Będą odnawiać bojanowskiego „Rolnika”. To kolejna inwestycja w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie

Opublikowano:
Autor:

Będą odnawiać bojanowskiego „Rolnika”. To kolejna inwestycja w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie - Zdjęcie główne

Termomodernizacja ma objąć budynek główny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd powiatowy dostał 4,5 mln zł z Polskiego Ładu na termomodernizację głównego budynku Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie. Przetarg już ogłoszono.

Po 4 maja powinniśmy poznać wykonawcę remontu. Zamówienie obejmuje  termomodernizację budynku A, czyli głównego gmachu Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie. Strop i ściany zostaną ocieplone, wymienione drzwi zewnętrzne, wstawione nowe okna, a te które można - poddane renowacji. Konieczna jest także modernizacja instalacji grzewczej oraz oświetlenia wewnętrznego. Na obiekcie mają zostać zamontowane panele fotowoltaiczne.

Zbiorniki do zagospodarowania wody deszczowej przy szkole w Bojanowie

To nie jedyna inwestycja władz powiatu realizowana w bojanowskiej placówce. W ramach programu „Deszczówka”, na terenie szkoły wykonano trzy zbiorniki podziemne o pojemności 10 m3 każdy wraz z instalacjami pomocniczymi, których eksploatacja służyć będzie racjonalnemu gospodarowaniu wodami opadowymi. Koszt wyniósł 62 tys. 890 zł, z czego 41 tys. zł stanowiła dotacja z budżetu województwa wielkopolskiego.

Prosektorium do nauki anatomii w ZSP-T w Bojanowie

W lutym w placówce oddano także do użytku salę służącą do nauki anatomii i histologii. Prosektorium powstało w miejscu dawnej stolarni, którą poddano gruntownemu remontowi. Zakupiono także profesjonalny sprzęt prosektoryjny w postaci narzędzi operacyjnych- sekcyjnych, piły do cięcia kości, wysokiej klasy skaner 3D z oprzyrządowaniem oraz mikroskop stereoskopowy i telewizor. Tak wyposażone prosektorium stanowi nowoczesne miejsce do nauki nie tylko dla uczniów technikum weterynaryjnego czy rolniczego, ale także informatycznego. Remonty wraz z wyposażeniem pochłonęły blisko 120 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy