Reklama

Bojanowo. Dostaną pieniądze na klub malucha

Opublikowano:
Autor:

Bojanowo. Dostaną pieniądze na klub malucha - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina ma otrzymać dofinansowanie z programu „Maluch+”. Są to środki niezbędne do uruchomienia w mieście klubu dla dzieci do lat 3.

Kilka miesięcy temu gmina złożyła wniosek w konkursie ofert na finansowe wspieranie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2021. Program ten przewiduje utworzenie nowych miejsc opieki dla dzieci, które nie są jeszcze w wieku przedszkolnym, w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów. Projekt bojanowskiego samorządu znalazł się na liście tych, którym przyznano dofinansowanie na realizację opisanych w nim planów.

W ramach planowanej inwestycji w gminie Bojanowo ma powstać Klub Dziecięcy, w którym będzie 15 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. - Będzie się on mieścił w obecnym budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Drzymały - przypomina burmistrz Maciej Dubiel. Wartość inwestycji oszacowano na niespełna 615 tysięcy złotych, a przyznane dofinansowanie to prawie 490 tysięcy złotych, co stanowi 80% kosztów.

 Włodarze gminy czekają jeszcze na rozstrzygnięcie innych konkursów, w ramach których składali wnioski związane z tym przedsięwzięciem. Do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożono wniosek o dofinansowanie przebudowy budynku przy ul. Drzymały na potrzeby przedszkola. Ma ono tam być przeniesione z obiektu, który obecnie nie jest własnością gminy. Gmina planuje również złożyć wniosek w ramach programu Senior+ . W tym samym budynku, co klub malucha i przedszkole samorząd chce zorganizować miejsce spotkań i spędzania czasu przez seniorów.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE