Reklama

Przetarg na budowę nowego przedszkola i żłobka w Miejskiej Górce zawieszony

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: wizualizacja udostępniona przez gminę Miejska Górka

Przetarg na budowę nowego przedszkola i żłobka w Miejskiej Górce zawieszony - Zdjęcie główne

Budowa nowego przedszkola i żłobka w Miejskiej Górce zawieszona | foto wizualizacja udostępniona przez gminę Miejska Górka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Miejskiej Górki wstrzymał decyzję o ogłoszeniu przetargu na budowę przedszkola i żłobka na terenie miasta. Powodem jest wzrost cen w budownictwie.

Reklama

Obecnie większość oddziałów przedszkolnych mieści się w ciasnym budynku przy ul. Paderewskiego w Miejskiej Górce - notabene bardzo ruchliwej drodze. Władze gminy od dłuższego czasu rozważały więc budowę nowego gmachu, w innym miejscu, który pomieściłby nie tylko przedszkole, ale i żłobek.

Udało się się kupić działkę - znajdującą się w sąsiedztwie szkoły podstawowej, a w minionym roku rozpoczęto starania o fundusze na realizację inwestycji.

Dwa oddziały żłobka i osiem przedszkola w nowym budynku w Miejskiej Górce 

Według projektu, budynek nowego przedszkola ma być dwykondygnacyjny. Pomieściłby dwa oddziały żłobka i osiem  przedszkolnych.

Na parterze znajdzie się żłobek z całym niezbędnym zapleczem oraz dwie sale przedszkolne, a także kuchnia, która będzie obsługiwała nasze placówki oświatowe - opisywał w marcu tego roku Piotr Poprawa, naczelnik wydziału inwestycyjnego w miejskogóreckim magistracie.

Piętro budynku zostałoby przeznaczone na sale przedszkolne oraz biura Centrum Usług Wspólnych - czyli instytucji zajmującej się w gminie obsługą administracyjną i finansową oświaty.

 W przedszkolu znajdzie się także sala na różnego rodzaju wydarzenia, spotkania z rodzicami, czy zajęcia ruchowe - informował Piotr Poprawa.

Burmistrz wstrzymał ogłoszenie przetargu na budowę przedszkola w Miejskiej Górce

Choć gminie na budowę udało się pozyskać 4 mln zł z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, to za mało. Burmistrz postanowił sięgnąć jeszcze po 9 mln zł z „Polskiego Ładu”. Karol Skrzypczak tłumaczy, że zrobiony kilka miesięcy temu kosztorys inwestycji - opiewający na 10 mln zł - jest już nieaktualny, ze względu na wzrost cen w budownictwie. 

Teraz koszty to między 15 a 20 mln zł - przekazuje włodarz.

Stąd decyzja o wstrzymaniu ogłoszenia przetargu do momentu rozstrzygnięcia naboru w "Polskim Ładzie"

Jeśli pieniądze otrzymamy, to wtedy będziemy mieć już 13 mln zł i możemy myśleć o realizacji inwestycji - informuje Karol Skrzypczak.

Jak twierdzi Karol Skrzypczak, decyzja w sprawie ewentualnego dofinansowania ma zapaść w najbliższych tygodniach. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy