Reklama

Ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Dąbrowskiego w Rawiczu. Jak prawidłowo się po nim poruszać? [FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Dąbrowskiego w Rawiczu. Jak prawidłowo się po nim poruszać? [FILM] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O wzmożonych kontrolach rowerzystów przy rondzie Solidarności w Rawiczu mówi się bardzo często. Często spotkanie z policjantem kończy się mandatem za nieprawidłowe poruszanie się rowerem w obrębie tego skrzyżowania. Zatem jak prawidłowo jeździć rowerem po ulicach Wały Dąbrowskiego i Wałów Powstańców Wielkopolskich?

Ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Dąbrowskiego i Wałów Powstańców Wielkopolskich dla wielu cyklistów jest nieczytelny i trudny do pokonania w prawidłowy sposób. Zatem, co zrobić by uniknąć mandatu? 

Dalsza część artykułu pod filmem.

Jadąc od ronda u zbiegu ulic Dąbrowskiego, 3 Maja i Przyjemskiego na wysokości skryżowania ulic Dąbrowskiego i Westerplatte widnieje znak zakazu poruszania się rowerami, wówczas należy skręcić w ulicę Westerplatte, by potem wjechać na ciąg pieszo-rowerowy i dalej po nim podążać w kierunku ronda Solidarności. Jadąc w przecwinym kierunku, można zastanawiać się dlaczego takowy znak zakazu nie jest umieszczony w widocznym miejscu.

Znak zakazu poruszania się rowerem nie jest konieczny w momencie, gdy znajduje się znak informujący o wyznaczonej ścieżce pieszo-rowerowej. W tej sytuacji rowerzysta ma obowiązek z niej skorzystać. - mówi st. asp. Paweł Kmita z rawickiej drogówki 

Jadąc ścieżką rowerową przy ulicy Wały Powstańców Wielkopolskich, również należy zwrócić uwagę na oznakowanie. Często rowerzyści, zamiast zjechać na ulicę przed rondem Solidarności, jadą dalej po chodniku, a potem po przejściu dla pieszych, co jest niezgodne z przepisami. W momencie, gdy cyklista chce dostać się an ulicę Dąbrowskiego należy skorzystać z oznaczoncyh przejazdów pieszo-rowerowych. 

Jak mówi Paweł Kmita - najczęstszym błędem wśród rowerzystów jest niewiedza i nieznajomość podstawowych znaków, które jako osoby uprawnione do poruszania się w ruchu publiczmym rowerzyści powinni znać. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy