To jedna z największych inwestycji Powiatu Rawickiegio. Samorząd na budowę i wyposażenie warsztatów przy Zespole Szkół Zawodowych pozyskał ponad 15 mln zł dotacji z Unii Europejskiej. Prace podzielono na dwa etapy. Pierwszy objął postawienie budynku, drugi - wyposażenie sal zajęć. Chociaż wstępnie zakładano, że warsztaty będą gotowe do użytkowania do końca września, tak się nie stało.
Budynek warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu gotowy
Jakub Moryson, wicestarosta rawicki informuje, że budynek jest gotowy. Jednak, by oddać go do użytkowania społeczności szkolnej, muszą zakończyć się odbiory budowlane oraz kompletowanie wyposażenia.
Liczymy, że od listopada uczniowie będą mogli korzystać z tego budynku - zapowiada wicestarosta.
W nowym budynku powstają pracownie nauki w zawodzie: operator obróbki skrawaniem, mechanik, technik logistyk, teleinformatyk, elektryk oraz technik urządzeń i systemów energii odnawialnej.
Na razie uczniowie korzystają z dotychczasowych warsztatów - przy ul. Sienkiewicza.
Trwa wyposażanie warsztatów w rawickim ZSZ
Wicestarosta przypomina, że przetarg na wyposażenie warsztatów był podzielony na 8 części. Wyłoniono wykonawców na wszystkie, poza jedną. Okazało się, że firma, która miała dostarczyć meble i sprzęt do klasopracowni elektrycznej zrezygnowała. Trzeba wybrać nową.Wicewłodarz powiatu przypomina, że kompleksowe wyposażenie nowych pomieszczeń pochłonie około 2 mln 300 tys. zł.
Warsztaty mają "wystartować" na początku listopada
Oficjale otwarcie nowej bazy dydaktycznej w rawickiej „zawodówce” jest planowane na pierwszą dekadę listopada. Wicestarosta podkreśla, że przymierzają się do tego terminu pomimo konieczności znalezienia nowego dostawcy wyposażenia wspomnianej pracowni.
Jedynie w tym przypadku wydłuża się nam termin realizacji - pesymistycznnie o kolejne 3 miesiące, czyli do końca grudnia, początku stycznia przyszłego roku. Jednak liczę, że wyłonionej firmie uda się szybciej dostarczyć wyposażenie. - dopowiada Jakub Moryson.
Jego zdaniem, brak wyposażenia sali elektrycznej nie będzie blokować zajęć i będą mogły toczyć się według programu. Dodaje, że - po prostu - korzystać będą z dotychczasowego wyposażenia.
Chcemy, żeby uczniowie mogli spokojnie się uczyć i nie musieli biegać na Sienkiewicza - podkreśla Jakub Moryson.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.