Reklama

Czeki wręczone samorządom. Jak na razie, bez pokrycia [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Czeki wręczone samorządom. Jak na razie, bez pokrycia [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W ostatnią niedzielę, na tydzień przed drugą turą wyborów prezydenckich, Rawicz odwiedzili Minister Sportu i Turystyki, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, poseł na sejm oraz Wojewoda Wielkopolski. 

Wręczyli oni promesy na pieniądze dla lokalnych klubów sportowych, samorządów oraz dla szpitala w Rawiczu. 

Przekazanie dotacji odbywało się w obecności mediów. Każda przyznana kwota została przedstawiona na symbolicznej tablicy - czeku, który z rąk przedstawicieli rządu odbierali kolejni beneficjenci.

Lokalne kluby sportowe otrzymały środki finansowe w ramach programu „Klub”. W powiecie rawickim 13 organizacjom przyznano po 10 oraz po 15 tysięcy złotych. Włodarze powiatu podpisali też umowę z Wojewodą Wielkopolskim na przekazanie środków na zakup nowoczesnego aparatu RTG dla rawickiego szpitala. To kwota ponad 1 mln zł.  Pisaliśmy o tym [TUTAJ]

Czeki na pokaźne kwoty otrzymali również włodarze gmin i powiatu rawickiego. Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej wspólnie z posłem Janem Dziedziczakiem przekazała samorządowcom promesy na środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Opiewały na kwoty od 500 tyś. zł do ponad 4 mln. zł.

Tablicę z największą kwotą otrzymał burmistrz Rawicza. Czek dla gminy Rawicz opiewa na 4 mln 813 tys. 649 zł. Jak na razie, są to tylko zapowiedzi dotacji rządowych. Nie ma bowiem jeszcze uchwały Rady Ministrów w sprawie tego funduszu. Nie wiadomo więc, od kiedy można będzie składać wnioski o obiecane pieniądze, ani na co dokładnie samorządy będą mogły je wydać.

- Dopiero, gdy zostanie stworzona podstawa prawna, będziemy mogli złożyć wniosek o te pieniądze - mówi Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki, który dostał czek na kwotę ponad pół miliona złotych.

Według zapowiedzi rządu, pieniądze te będzie można przeznaczyć na wydatki związane z inwestycjami gmin i powiatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE