Reklama

Reklama

Czym zajmie się dzielnicowy w Twojej okolicy? Sprawdź

Opublikowano: śr, 9 wrz 2020 21:26
Autor:

Czym zajmie się dzielnicowy w Twojej okolicy? Sprawdź - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Poprawa bezpieczeństwa, zapewnienie ładu i porządku publicznego oraz wyeliminowanie zjawisk naruszania przepisów z kodeksu wykroczeń i ruchu drogowego to cele, jakie mają przed sobą dzielnicowi w powiecie rawickim. Ich zadania są realizowane w oparciu o wcześniejsze spotkania i konsultacje z mieszkańcami, a także bieżącą analizę zagrożeń. 

Od sierpnia dzielnicowi rawickiej komendy prowadzą działania w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych. 

Rewir Dzielnicowych w Rawiczu
Dzielnicowy rejonu nr 1 - mł. asp. Tomasz Pieprzyk, (tel. 786-936-466, 65-546-62-40) - prowadzi plan, dotyczący zminimalizowania popełniania wykroczeń drogowych związanych z łamaniem przez kierowców i pieszych przepisów ruchu drogowego w centrum Rawicza. 

Dzielnicowy rejonu nr 2 - sierż. sztab. Mariusz Dominiczak (tel. 786-936-469, 65-546-62-40) - w rejonie ul. Mały Plac Ćwiczeń oraz Kamienistej (ROD Złocień) w Rawiczu prowadzi plan, dotyczący grupowania i stałego przebywania osób, dotkniętych zjawiskiem bezdomności, które spożywają alkohol w miejscach niedozwolonych, zakłócają ład i porządek publiczny, załatwiają potrzeby fizjologiczne, niszczą czy uszkadzają mienie.

Dzielnicowy rejonu nr 3 - mł. asp. Dawid Jankowiak (tel. 786-936-471, 65-546-62-40) w rejonie dworca PKP pomiędzy ul. Dworcową a ul. Sportową w Rawiczu prowadzi plan, dotyczący zminimalizowania liczby niepożądanych zdarzeń oraz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. 

Dzielnicowy rejonu nr 4 - sierż. sztab. Kamil Krenc (tel. 516-937-355, 65-546-62-40) prowadzi plan dotyczący zminimalizowania zdarzeń w Rawiczu przy ul. Targowej na placu zabaw w parku przy Domu Kultury, gdzie dochodzi do popełniana wykroczeń takich jak: spożywanie alkoholu, palenie wyrobów tytoniowych, zaśmiecanie, zakłócenie porządku publicznego oraz niszczenie mienia.

Dzielnicowy rejonu nr 5 - mł. asp. Adrian Niedźwiecki (tel. 786-936-467, 65-546-62-40) i starszy dzielnicowy rejonu nr 6 - asp. Marcin Pytel (tel. 786-936-468, 65-546-62-40) prowadzą plany, dotyczące zminimalizowania liczby niepożądanych zdarzeń związanych z niezachowywaniem środków ostrożności przy trzymaniu psów, które biegają po wsi i powodują zagrożenie bezpieczeństwa. Adrian Niedźwiecki działa w Szymanowie i Słupi Kapitulnej, a Marcin Pytel - w Masłowie i Sierakowie 

Rewir Dzielnicowych w Bojanowie
Dzielnicowy rejonu nr 7 - asp. sztab. Katarzyna Łacinnik (tel. 516-953-666) w Bojanowie na ul. Sienkiewicza na skrzyżowaniu z ul. Krótką na wysokości salonu fryzjerskiego prowadzi plan dotyczący zminimalizowania, bądź całkowitego wyeliminowania problemu parkowania pojazdów w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania i przejścia dla pieszych.

Dzielnicowy rejonu nr 8 - mł. asp. Łukasz Działdowski (tel. 786-936-472) i dzielnicowy rejonu nr 9 - asp. Konrad Pakosz (tel. 516-953-635) prowadzą plany dotyczące zminimalizowania, bądź całkowitego wyeliminowania problemu kradzieży paliwa oraz artykułów spożywczych na stacjach benzynowych w Gołaszynie i w Golinie Wielkiej.

Rewir Dzielnicowych w Miejskiej Górce
Dzielnicowy rejonu nr 10 - asp. sztab. Marcin Spica (tel. 786-936-473) - prowadzi plan, mający na celu zminimalizowanie liczby niepożądanych zdarzeń - takich jak spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócanie porządku publicznego czy niszczenie mienia - na placu zabaw przy ul. Brzozowej w Miejskiej Górce.

Dzielnicowy rejonu nr 11 - asp. Damian Huchrak (tel. 516-938-735) - prowadzi plan, mający na celu zminimalizowanie liczby niepożądanych zdarzeń, w tym: spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, zaśmiecanie parku miejskiego oraz muszli koncertowej w terenie leśnym przy drodze Miejska Górka - Rozstępniewo w godz. 16.00 - 22.00

Dzielnicowy rejonu nr 12 - asp. Roman Niwczyk (tel. 516-953-677) - prowadzi plan, mający na celu wyeliminowanie występowania niepożądanych zdarzeń na terenie dyskoteki w Konarach oraz w jej rejonie. W godzinach 22:00 - 4:00 dochodzi tam do popełniania wykroczeń społecznie uciążliwych, takich jak: spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócenie porządku publicznego, niszczenie lub uszkodzenie mienia również przez osoby małoletnie.

Rewir Dzielnicowych w Pakosławiu
Dzielnicowy rejonu nr 13 - st. asp. Konrad Zaremba (tel. 786-936-470) - prowadzi plan, mający na celu wyeliminowanie zagrożenia na terenie sceny koncertowej w parku w Pakosławiu przy ul. Olbina. Zdiagnozowanym zagrożeniem jest gromadzenie się młodzieży spożywającej alkohol, zaśmiecanie, niszczenie mienia, zakłócanie spokoju i porządku. Dzielnicowy zakłada, m.in. systematyczne kontrole osób przebywających w parku i bezwzględnie reagowanie na popełniane przestępstwa i wykroczenia.

Dzielnicowy rejonu nr 14 - asp. Karol Wieczorek (tel. 516-953-685) - prowadzi plan, mający na celu wyeliminowanie zagrożenia w postaci bezpańskich psów wałęsających się w Sowach. Problem ten został nagłośniony przez mieszkańców wsi, m.in. w Życiu Rawicza. Pomimo prowadzonych działań przy współpracy z lekarzem weterynarii, z którym udało się wyłapać kilka psów, nadal dochodzą sygnały na temat biegających psów. Policjant planuje obchód wsi, spotkania z mieszkańcami i stanowcze reagowanie na popełniane wykroczenia.

Dzielnicowy rejonu nr 15 - asp. sztab. Grzegorz Głowacz (tel. 786-936-475) - prowadzi plan wyeliminowania zagrożenia w rejonie mostu i parkingu przy zalewie w Jutrosinie. Gromadzi się tam młodzież spożywająca alkohol i dochodzi do zaśmiecania, niszczenia mienia, zakłócania spokoju i porządku. Dzielnicowy będzie kontrolował osoby przebywające na parkingu i bezwzględnie reagował na popełniane przestępstwa i wykroczenia.

Dzielnicowy rejonu nr 16 - asp. sztab. Artur Suchodolski (tel. 786-936-474) - prowadzi plan wyeliminowania zagrożenia w postaci spożywania alkoholu w rejonie sklepu spożywczego w Szkaradowie. Osoby łamiące przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi będą karane mandatami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (22)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +2 / -0

  Anna

  A kto zajmuje się bezpańskimi psami w Miejskiej Górce, które atakują inne psy

 • rok temu | ocena +0 / -2

  Godzills

  A ten pies co bije po pijaku też ma dzielnicę

 • rok temu | ocena +0 / -1

  Porvila

  Większość z Was pisze, że nie widziała na oczy swojego dzielnicowego. To powiem Wam, że u nas dzielnicowy pojawia się regularnie, jednak co z tego, skoro przez 2 godziny siedzi w aucie, zapali fajkę, pogadać ze znajomymi i dniòwka odbębniona. Tak się dzieje w Osieku.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Olaf z pola

  A jeden z panów, którzy są na zdjęciu jest bardzo przystojny

 • rok temu | ocena +7 / -1

  MG

  Mieszkam w Miejskiej Górce już od wielu, i ciągle mnie zaskakuje ilość policjantów, może jest to tak że są ale jakoś ich nie widać. Z czym walczą, chyba żart do lasu jak się idzie to nawet nie ma jak przejść samochody na chodnikach. W lesie śmieci, a na plac zabaw to może wieczorem proszę podjechać.

 • rok temu | ocena +2 / -1

  R7

  Mieszkam w gminie miejska Górka 27 lat. Na oczy jeszcze nie widziałem dzielnicowego

 • rok temu | ocena +6 / -2

  Sołtys

  Brawo Marcin Pytel. Prawie 10 lat w policji i dochrapał się stanowiska behawiorysty. No cóż trudno o lepsze zajęcie jeśli jest się takim bucem.

 • rok temu | ocena +8 / -1

  Abcd

  W Jutrosiinie na zalewie pili, piją i pić będą, smiecili, smieca i śmiecić dalej będą...

 • rok temu | ocena +7 / -0

  Gość7

  Dlaczego w Jutrosinie nie ma samodzielnego posterunku tylko podlegamy do Pakosławia? Dlaczego nie ma poczty Jutrosin tylko podlegamy do Miejska Górka. Dlaczego jest tylko Bank Spółdzielczy?

 • rok temu | ocena +3 / -1

  Bojanowiak

  Wygląda na to ze w Bojanowie dzielnicowi nie zajmują się młodzieżą spożywająca alkohol i niszcząca wszystko dookoła, zaśmiecającą okolice po drodze.... Tylko parkowanie nieprawidłowe??? Oby wszędzie to sprawdzali, nie tylko ul. Sienkiewicza..... Inne ulice też chyba patrolują.... Tam tez znajdą "kwiatki" Rynek, Ratuszowa obok Piekarni, Bojanowskieg... Rozwiń

 • rok temu | ocena +5 / -1

  Glina

  Najlepiej niech się zajmą łapaniem zlodzieji bo tych nie brakuje...

 • rok temu | ocena +12 / -0

  ===

  Ten, co rozbił głową lustro weneckie, znów zaczyna...

 • rok temu | ocena +8 / -9

  Aaa

  A może p. dzielnicowi zwróciliby uwagę na to co wieczorami robią dzieci i młodzież na wsi....

 • rok temu | ocena +5 / -8

  fin

  Ciekawe, czy dzielnicowy rej 2 wie, że na działkach mieszka bezdomny, który gromadzi góry śmieci i jest zagrożeniem epidemiologicznym!