Nie ma gdzie parkować
Czytelnik twierdzi, że niektórzy traktują parking na rynku w Jutrosinie jak swój własny, co negatywnie wpływa na dostępność miejsc.
- Dlaczego inni mieszkańcy, mający prywatne parkingi muszą je stworzyć (koszt budowy), zapłacić podatek od gruntu, utrzymać własny parking i jego eksploatację? Proszę zatem zrezygnować chociaż z podatku! Inni mogą non stop parkować na parkingu w rynku w Jutrosinie bez żadnego wkładu - koszty, podatki itp. Wkład finansowy ponoszą znowu wszyscy mieszkańcy z podatków ogólnych by ktoś mógł sobie za darmo parkować - żenujące oraz niesprawiedliwe - twierdzi.
Jednocześnie apeluje do władz miasta o zadbanie o interesy wszystkich mieszkańców gminy i miasta.
- Gmina oraz burmistrz nie słucha lokalnej społeczności. Jest to ponowny apel o podjęcie jakiś kroków, a nie zamiatanie problemu pod dywan - oznajmia.
Proponuje wprowadzenie darmowego parkingu w ciągu dnia na 2-3 godziny, a po tym czasie wprowadzenie odpłatności za każdą kolejną godzinę.
- Podany czas darmowego parkingu pozwoli na załatwienie spraw w obrębie rynku dla wszystkich mieszkańców gminy i miasta oraz pozwoli wymianę aut w ciągu dnia - podsumował.
Przy okazji, zaniepokojony czytelnik dopytuje, kiedy i na jakich zasadach zostanie zgłoszona reklamacja do wykonawcy bruku na rynku w Jutrosinie. Twierdzi, że na wyremontowanej w 2023 roku powierzchni, zaobserwować można liczne ubytki, pęknięcia oraz obniżenia.
- Obecny stan kostki, po roku od założenia, jest bardzo wątpliwy. Dodatkowo słaba jakość towaru nie daje optymistycznych perspektyw na przyszłość - podaje.
Prace w toku
Burmistrz gminy Jutrosin, Romuald Krzyżosiak, przyznaje, że do jutrosińskiego magistratu wpłynęło pismo o bliźniaczej treści, które jest rozpatrywane zgodnie z przepisami. Podkreśla jednocześnie, że trudności ze znalezieniem miejsc parkingowych na rynku w Jutrosinie są sygnalizowane przez mieszkańców. W związku z tym gmina podjęła działania zmierzające do wprowadzenia strefy płatnego parkowania.
- Pod koniec minionego roku, podczas spotkania z Pauliną Grądys, kierownikiem leszczyńskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu, poinformowałem o planach wprowadzenia strefy płatnego parkowania na rynku w Jutrosinie i otrzymałem informacje, w jaki sposób należy wykonać potrzebną infrastrukturę, aby uzyskać aprobatę urzędu konserwatorskiego - relacjonuje.
Następnym krokiem włodarza gminy, było nawiązanie kontaktu z podmiotami, które opracowują kompleksowe rozwiązania parkingowe. Jak podkreśla, o tych działaniach informował radnych i mieszkańców na dwóch posiedzeniach sesji Rady Miejskiej w Jutrosinie - 29 grudnia 2024 r. i 30 stycznia 2025 r. Przypomina także, że sesje są transmitowane i dostępne dla zainteresowanych.
- W najbliższym czasie podjęte zostaną kolejne działania, tzn. zabezpieczenie środków finansowych, uzyskanie zgody Rady Miejskiej w Jutrosinie oraz przystąpienie do tworzenia strefy płatnego postoju - podsumował.
Romuald Krzyżosiak odwołuje się także do drugiego zarzutu.
- Informuję, że rewitalizacja miasta Jutrosin objęta jest 5-letnim okresem gwarancyjnym, w tym okresie będą przeprowadzane stosowne przeglądy gwarancyjne w obecności m.in. inspektora nadzoru inwestorskiego - wyjaśnia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.