Reklama

Dlaczego nowa droga w Szkaradowie jest naprawiana?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Przeciągająca się inwestycja kanalizacyjna w Szkaradowie wraz z odtworzeniem drogi została zakończona tuż przed Wielkanocą. Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy, w minionym tygodniu z nowo położonej nawierzchni wycięto fragmenty asfaltu. Dlaczego?

Reklama

Do redakcji zadzwonił oburzony mieszkaniec Szkaradowa przekazując, że wylana niedawno warstwa asfaltu jest zniszczona. W niektórych miejscach widać pęknięcia nawierzchni, a w innych są powycinane fragmenty. 

Jak można naprawiać nową drogę? - pyta retorycznie. 

Wiceburmistrz Jutrosina: Zarządca drogi wykrył usterki 

O wyjaśnienia zwróciliśmy się do urzędu gminy. Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina, przekazał, że zarządca drogi - a więc Powiatowy Zarząd Dróg w Rawiczu - wykrył usterki i zwrócił się do wykonawcy inwestycji o ich usunięcie. Podkreśla, że nie są to prace, które wykonawca miał zrealizować po warunkowym odbiorze, ale usterki usuwane w ramach gwarancji.

Po to mamy gwarancję 5-letnią, aby takie rzeczy były eliminowane w przyszłości - podkreśla wicewłodarz Jutrosina.

Powiatowy Zarząd Dróg w Rawiczu potwierdza, że interweniował u wykonawcy o naprawę drogi w Szkaradowie. W opinii PZD, nawierzchni na wiosnę zaczęła się „rozjeżdżać” oraz pojawiły się zaniżenia przy kratkach kanalizacyjnych.

Inwestycja za prawie 9 mln zł 

Przypomnijmy. Inwestycja kanalizacyjna w Szkaradowie i Ostojach trwała od początku 2020 roku. Rozpoczęła się od prac w Ostojach. Termin jej zakończenia przekładany był kilkukrotnie. Ostatni wyznaczony został na 15 marca 2022 r. 15 marca, jak przekazał Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina, wykonawca - firma Eko-Kan-Gaz z Ostrowa Wielkopolskiego zgłosiła zakończenie prac. Podczas odbioru inwestycji zgłoszono szereg uwag. Wykonawca został zobowiązany do wykonania poprawek. Następnie odbyły się ponowne oględziny i odbiory. 15 kwietnia nastąpił drugi odbiór kanalizacji sanitarnej w Szkaradowie i Ostojach. Prace zostały odebrane, ale z uwagami. Były to głównie kwestie około inwestycyjne, m.in. uszkodzona brama czy nieposprzątany plac.

Inwestycja pochłonęła niespełna 9 mln zł. Warto nadmienić, że 5 mln zł to dotacja, jaką gmina pozyskała z Unii Europejskiej. Do wybudowania było ponad 8 kilometrów rurociągu, 4 przepompownie oraz 299 przyłączy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy