Reklama

Rawicz. Załączyła się czujka. Klienci i personel musieli opuścić sklep

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Rawicz. Załączyła się czujka. Klienci i personel musieli opuścić sklep - Zdjęcie główne

foto D. Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Kilkadziesiąt minut trwała interwencja strażaków w rawickim markecie przy ul. Przyjemskiego. Załączyła się czujka dymu.

Do interwencji doszło dziś, po godzinie 16.00. Klienci i personel marketu opuścili budynek, zanim na miejsce przyjechały służby.

Strażacy weszli do sklepu. Zarzewi ognia jednak nie odnaleźli. 

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że doszło do rozszczelenia rury instalacji wodnej, co przyczyniło się do powstania pary - dowiedzieliśmy się od dyżurnego rawickiej komendy PSP i dodaje, że czujka zasygnalizowała zadymienie.

Badania przeprowadzone detektorami strażackimi nie wykazały innego zagrożenia. Interwencja zakończyła się po kilkudziesięciu minutach.

W trakcie akcji w Rawiczu, druhowie z Sarnowy udali się do Masłowa. Paliły się suche trawy na kilkunastu metrach kwadratowych. Działania trwały kilkanaście minut.

Strażacy zostali dziś także wezwani do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny w Sobiałkowie, który przebywał w budynku gospodarczym. Na ratunek udali się miejscowi druhowie oraz "zawodowcy" z JRG Rawicz. Okazało się, że u mężczyzny nie doszło do zatrzymania krążenia, a do ataku epilepsji.

Mężczyzna był przytomny. Miał ranę głowy - informuje dyżurny KP PSP.

Strażacy udzielili pomocy 31-latkowi, a następnie przekazali pod opiekę załogi karetki. Po przebadaniu na miejscu, zespół ratownictwa medycznego przetransportował mężczyznę do szpitala. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE