Reklama

Dary od studentów trafiły do potrzebujących

Opublikowano:
Autor:

Dary od studentów trafiły do potrzebujących  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Po raz czwarty słuchacze Uniwersytetu Drugiego Wieku z Miejskiej Górki okazali wielkie serca i na tradycyjne spotkanie wigilijne przynieśli dary. Zebrane artykuły spożywcze trafiły do 22 samotnych osób lub rodzin potrzebujących pomocy. - Dzięki temu w wielu domach zagościł uśmiech na twarzy i radość z otrzymanej paczki - podkreśla Krystyna Andrzejewska z UDW.

Spotkanie wigilijne odbyło się w piątkowe popołudnie (16 grudnia). Uczestniczyli w nim nie tylko słuchacze uniwersytetu, ale również zaproszeni goście, m.in.: Maria Antkowiak, która w imieniu burmistrza Karola Skrzypczaka życzyła studentom spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wręczyła niewielkie prezenty. Głos zabrała również przewodnicząca uniwersytetu, Barbara Bogacka-Garncarczyk. Oprócz tradycyjnego łamania się opłatkiem, składania życzeń oraz wspólnego śpiewania kolęd, uniwersyteckiej wigilii towarzyszył szczytny cel. Podobnie jak w latach ubiegłych, słuchacze przychodzili na spotkanie z pełnymi torbami darów dla potrzebujących.

- Po raz czwarty studenci przynieśli prezenty dla samotnych i potrzebujących rodzin. Ze wszystkich przyniesionych produktów przygotowali 22 paczki, którymi obdarowali w sumie 22 samotne osoby bądź potrzebujące rodziny - mówi Krystyna Andrzejwewska.

Jak zapewnia, akcja „POMOC POTRZEBUJĄCYM” będzie kontynuowana w kolejnych latach, kiedy to słuchacze po raz kolejny spotkają się, by w miłej i rodzinnej atmosferze spędzić ostatnie chwile przez Świętami Bożego Narodzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE