Reklama

Powiat i gmina Miejska Górka dorzucą pieniędzy na przebudowę drogi Niemarzynie

Opublikowano:
Autor:

Powiat i gmina Miejska Górka dorzucą pieniędzy na przebudowę drogi Niemarzynie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Rawicki i gmina Miejska Górka wspólnie finansują przebudowę drogi w Niemarzynie. Radni zgodzili się, aby dołożyć dodatkowe 200 tys. zł. To środki na niezbędny remont kanalizacji deszczowej. W ten sposób dwie inwestycje będą zrealizowane w jednym czasie.

Przebudowa drogi powiatowej Niemarzynie kosztuje 4 mln 177 tys. 148,45 zł. W przetargu - ogłoszonym przez Powiatowe Centrum Usług Wspólnych - wpłynęło pięć ofert. Wybrano tę, która okazała się najkorzystniejsza pod względem cenowym. Złożyła ją spółka SKM Dróg z siedzibą w Słupi Kapitulnej. Umowę podpisano w kwietniu.

Nie tylko nowa nawierzchnia i ścieżka pieszo-rowerowa

Prace trwają i - jak przekazują władze gminy - postępują zgodnie z planem, ale postanowiono, że zrealizowane zostanie zadanie planowane przez gminę Miejska Górka od jakiegoś czasu. Chodzi o przebudowę kanalizacji deszczowej w Niemarzynie.

- Projekt i pozwolenie mamy od dawna, ale zwlekaliśmy z tym przedsięwzięciem. Okazuje się, że uda się to zrobić jednocześnie z przebudową drogi - wyjaśnia burmistrz Miejskiej Górki, Karol Skrzypczak. - Inwestycja drogowa jest finansowana głównie z Funduszu Dróg Samorządowych, a my wspólnie z powiatem dokładamy po 600 tys. zł. Dodatkowo wykonana została przebudowa przepustu kanalizacji deszczowej pod drogą, ale okazuje się, że to nie wystarczy, by tę trasę odwodnić. Konieczna jest budowa nowego rurociągu.

Stąd decyzja o dołożeniu 200 tys. zł, co - zdaniem Karola Skrzypczaka - powinno wystarczyć. Włodarz zapewnia, że inwestycja w Niemarzynie przebiega sprawnie, firma jest rzetelna, więc - w jego ocenie - korzystający z traktu kierowcy i piesi powinni być zadowoleni. 

Gmina Miejska Górka przygotowuje się do kolejnych inwestycji, które będzie realizować wspólnie z Powiatem Rawickim. Będą to remonty dróg Zakrzewo - Żołędnica, Konary - Grąbkowo, Miejska Górka - Annopol oraz Miejska Górka - Chojno. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE