Reklama

Ścieżka rowerowa i bezpieczne przejście dla pieszych w Masłowie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W podrawickim Masłowie obecnie realizowane są dwie inwestycje drogowe. Mają one polepszyć bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i rowerzystów.

Reklama

Przy Szkole Podstawowej w Masłowie budowane jest nowe przejście dla pieszych. 

Jak wyjaśnia burmistrz Grzegorz Kubik, układana jest nowa nawierzchnia chodników przylegających do przejścia, zamontowane zostanie aktywne oznakowanie i urządzenie do automatycznego pomiaru prędkości, a jezdnia oznakowana. To ma spowodować, że kierowcy jadący główną ulicą w Masłowie znacząco zwolnią i zachowają ostrożność w okolicy szkoły.

Do tej pory zakończono już roboty brukarskie i trwa wprowadzanie docelowej organizacji ruchu. 

Inwestycję realizuje firma MAŻUR za 275 tys. 496 zł. Ma czas do czerwca.

Nie tylko przejście, będzie także ścieżka rowerowa w Masłowie 

Jednocześnie w Masłowie firma Max z Leszna rozpoczęła prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego na ul. Śląskiej - na odcinku od ulicy Chełmońskiego do ulicy Żniwnej. Aktualnie wykonawca układa obrzeża betonowe.

Projekt ten jest realizowany w partnerstwie Powiatu Rawickiego oraz Gminy Rawicz - w ramach zadania "Budowa infrastruktury rowerowej jako alternatywny sposób komunikacji w ramach relizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej na obszarze powiatu rawickiego".

Wartość inwestycji oszacowano na 786 tys. 85 zł. Uzyskano na nią dofinansowanie - ponad 659 tys. zł, a wkład gminy Rawicz wynosi 126 tys. zł. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy