Reklama

Firma z Wąsosza wykona termomodernizację szkół w Miejskiej Górce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gmina Miejska Górka

Firma z Wąsosza wykona termomodernizację szkół w Miejskiej Górce - Zdjęcie główne

foto gmina Miejska Górka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycja obejmie dwa budynki szkolne w Miejskiej Górce. Wstępne prace mają się rozpocząć już w przyszłym tygodniu, a zakończenie wszystkich robót jest planowane na koniec sierpnia.

W miejskogóreckim urzędzie miejskim 28 lutego 2023r. burmistrz, Karol Skrzypczak oraz skarbnik gminy, Dorota Lamperska, podpisali dwie umowy z firmą Usługi Budowlane Paweł Hawryszko z Wąsosza, która zajmie się kompleksową termomodernizacją budynku szkoły podstawowej oraz obiektu, w którym mieści się liceum i szkoła branżowa.
 
Podczas podpisania umowy obecni byli również sekretarz gminy, Joanna Pląskowska, naczelnik wydziału inwestycyjnego, Piotr Poprawa, kierownik Centrum Usług Wspólnych w Miejskiej Górce – Maria Antkowiak oraz dyrektor Zespołu Szkół w Miejskiej Górce – Jolanta Hryniowska.
 

Burmistrz apeluje o cierpliwość i wyrozumiałość

Całkowita wartość inwestycji wyniesie: 7 mln 147 tys. zł brutto. Na zadanie gmina uzyskała dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 85% kosztów. Prace mają zostać zakończone do końca sierpnia tego roku. 
 
- Rozstrzygając przetarg, udało nam się zmieścić w kwocie zapisanej w budżecie na ten cel. Prace wstępne rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Zaplanowałem spotkanie z nauczycielami w sprawie tego przedsięwzięcia - powiedział Karol Skrzypczak, na sesji rady miejskiej, która odbyła się 1 marca. Zaznaczył, że roboty będzie trzeba pogodzić z normalnym funkcjonowaniem szkoły, co na pewno będzie sporym wyzwaniem. - Musimy być elastyczni, wyrozumiali i tolerancyjni – mówię o pracownikach i uczniach - i mam nadzieję, że jakoś tę inwestycję przeżyjemy - dodał.

Ma być ekolgicznie, nowocześnie i ładnie

Zadanie zostało podzielone na dwie cześci. Pierwsza to termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Miejskiej Górce przy ul. Marii Konopnickiej 3, a druga - przy ul. Marii Konopnickiej 14. Zakres prac obejmuje kompleksowy remont systemu grzewczego, ocieplenie stropodachu i ścian zewnętrznych, wykonanie instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu oraz wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne - typu LED.
 
Termomodernizacja budynku przy ul. Marii Konopnickiej 3 - 3.449.000,00 zł brutto

Termomodernizacja budynku przy ul. Marii Konopnickiej 14  - 3.698.900,00 zł brutto

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE