Reklama

Gmina Pakosław chce sprzedać działki pod budowę domów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Skrzypek

Gmina Pakosław chce sprzedać działki pod budowę domów  - Zdjęcie główne

Osiedle pod lasem w Pakosławiu | foto Piotr Skrzypek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Działki, które mają iść pod młotek, położone są na tzw. osiedlu pod lasem w Pakosławiu. Niebawem gmina ma ogłosić przetarg. Czy na wszystkie 23 nieruchomości?

Reklama

Działki wydzielono na tzw. osiedlu pod lasem w Pakosławiu.

Teren ten został przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe jeszcze w poprzedniej kadencji - informował włodarz gminy Piotr Skrzypek kilka tygodni temu. - Taki był zamysł poprzedniej rady gminy i ówczesnego wójta, by w tym miejscu zlokalizować budownictwo mieszkaniowe. My ten proces kontynuowaliśmy. Doprowadziliśmy do podziału terenu, który był wcześniej użytkiem rolnym.

Na zbycie ziemi radni zgodzili się na sesji 24 marca. 

Ziemię w Pakosławiu będzie można kupić w przetargu

Kilka dni temu wójt wydał zarządzenie w sprawie przeznaczenia do sprzedaży 23 działek. Położone są przy lesie i gminnej drodze gruntowej. Mają powierzchnię od 700 do ponad 1.400 metrów kwadratowych.

Gmina czyni starania w kierunku uzbrojenia terenu. W bieżącym naborze Funduszu Inwestycji Strategicznych - Polski Ład, jeden z pięciu wniosków dotyczy budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej do między innymi przedmiotowych działek - wyjaśnia wójt Piotr Skrzypek.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony i czy na wszystkie 23 działki.

Zarządzenie umożliwia, ale nie obliguje do wystawienia na sprzedaż wszystkich nieruchomości. Na pewno część działek zostawimy na potrzeby gminne - np. budowę placu zabaw albo pod ewentualną wymianę - jeśli w przyszłości taka potrzeba zaistnieje - wyjaśnia Piotr Skrzypek.

Niemal 100 zł za metr kwadratowy działki 

Włodarz liczy na zainteresowanie, tym bardziej, że już pierwsze trzy nieruchomości w tej okolicy zostały sprzedane w zeszłym roku. Wówczas, jak mówi Piotr Skrzypek, cena za metr kwadratowy osiągnęła niemal 100 złotych brutto za m2.

Działki, które teraz są przeznaczone do sprzedaży, mają określone ceny wyjściowe na poziomie od 52.400 zł do ponad 99.000 zł. Czy  uda się je sprzedać i za ile, okaże się po ogłoszeniu przetargu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy