Reklama

Gmina Rawicz zaciąga kredyt w wysokości około 5 mln zł. Na co?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Jarek Pawlak

Gmina Rawicz zaciąga kredyt w wysokości około 5 mln zł. Na co? - Zdjęcie główne

foto Jarek Pawlak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na jedną z największych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie, czyli rewitalizację rynku, gmina otrzymała 11,2 mln zł unijnego dofinansowania. Jak się dowiedzieliśmy, nie wszystkie transze tych środków już spłynęły do miejskiego budżetu. Samorząd zaciąga więc pożyczkę, aby zapłacić za wykonane prace.

Na rewitalizację zarówno płyty głównej rynku, jak i budynków przy I. Buszy i Szarych Szeregów Gmina Rawicz ma zagwarantowane 11,2 mln zł unijnego dofinansowania, które ma spłynąć za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Do tej pory gmina otrzymała 4,4 mln zł. Pozostało więc 6,8 mln zł. 

Dużo wydatków w gminie Rawicz, konieczna pożyczka?

Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza, w związku z nie do końca przewidywalną skalą wydatków w bieżącym roku (np. ceny energii), może się okazać, że gmina nie będzie mieć pieniędzy na ostateczne rozliczenie wszystkich umów dotyczących rewitalizacji. Także remontu i wyposażenia budynków przy ul. I. Buszy i Szarych Szeregów. Stąd, jak tłumaczy CIB, konieczność zaciągnięcia kredytu. 

Musimy zabezpieczyć się na taką ewentualność - pokreśla przedstawiciel burmistrza Rawicza.

Nie wiadomo, kiedy dotrze dofinansowanie na rewitalizację centrum Rawicza?

Póki co, nie wiadomo, kiedy i w jakich transzach gmina Rawicz otrzyma pozostałe 6,8 mln zł z urzędu marszałkowskiego.

Nie wiemy, kiedy i w jakich transzach otrzymamy pieniądze. Żeby zabezpieczyć środki na te płatności, musimy mieć możliwość zaciągnięcia krótkoterminowego kredytu do kwoty 5,6 mln zł, którą spłacimy po otrzymaniu środków z Urzędu Marszałkowskiego (spłata może nastąpić w tym lub w przyszłym roku). Wtedy też zamkniemy sprawę dofinansowania  - tłumaczy burmistrz Grzegorz Kubik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE