Reklama

Ponad 40 hektarów pod nowe osiedle mieszkaniowe w Rawiczu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: udostępnione przez Gminę Rawicz

Ponad 40 hektarów pod nowe osiedle mieszkaniowe w Rawiczu - Zdjęcie główne

foto udostępnione przez Gminę Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 40 hektarów pod budownictwo mieszkaniowe gmina Rawicz rezerwuje w planach zagospodarowania przestrzennego miasta. Dokumenty są opracowywane. Wiadomo już, gdzie w przyszłości mogą stanąć budynki wielorodzinne.

Gmina Rawicz pracuje nad nowymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego.

Do 2 września mieszkańcy mogą składać uwagi do planu Rawicz Wschód i Konarzewo. Natomiast w sprawie planów Rawicz Zachód - Sarnowa oraz Sierakowo-Poligon rawiczanie mogą się wypowiedzieć do 26 sierpnia.

Dwa miejsca pod nowe osiedla w Rawiczu. W której części miasta?

Bardziej zaawansowane prace są już nad innymi planami i one zawierają ciekawe informacje. Dotyczą terenów przy ul. ks. Piotra Wawrzyniaka (dawna droga krajowa nr 5) - po prawej i lewej stronie jadąc w kierunku Wrocławia. 

Głównie do opracowywanych planów wprowadzamy nowe tereny mieszkaniowe. Łącznie na Rawicz - Wschód wytyczono około 35 hektarów, a Rawicz - Południe I przewidzianych jest 8 hekatrów, więc w sumie są to około 43 hektary nowych tereów na budownictwo wysokie wielorodzinne. W ten sposób zabezpieczamy ten teren na przyszłość - zaznacza Małgorzata Łakomy, naczelnik wydziału Strategii, Planowania i Rozwoju w urzędzie miejskim. 

Burmistrz dodaje, że miejsca pod nowe osiedla starano się wytyczyć blisko tych już istniejących, by łatwo można było doprowadzić niezbędne media. 

To powinno nam na długo wystarczyć. Tym samym "projektujemy przyszłość" - uważa Grzegorz Kubik.

Ogródki działkowe pozostają

W dotychczasowym dokumencie obejmującym tę okolicę, który obowiązywał od 2012 roku, ogródki działkowe były przeznaczone pod zabudowę. Gmina jednak - na wniosek użytkowników - zdecydowała się je pozostawić, co usankcjonowała odpowiednim zapisem w studium. Dotyczy to zarówno ogródu za ul. ks. Piotra Wawrzyniaka, jak i tych przy ul. Kmicica.

W przyszłości gmina zajmie się jeszcze zmianą planu, m.in. Sierakowo - Północ II, gdzie jest przewidziany przemysł - tam będzie zwiększany teren pod fotowoltaikę oraz planu w rejonie ulic Powstańców Wielkopolskich i Kamińskiego, gdzie dominować ma teren pod pod przemysł i usługi.  

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE