Reklama

Zaczęła się budowa nowej fabryki w Rawiczu (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z początkiem sierpnia zaczęły się pierwsze prace związane z budową nowej firmy w rawickiej strefie gospodarczej w Sierakowie. Inwestycja jest prowadzona przez nowo powołaną spółkę EEP, czyli polski oddział niemieckiej marki Ernst & Engbring GmbH należącej do holenderskiego holdingu TKH Group. Obecnie trwają prace ziemne.

Z początkiem czerwca gmina Rawicz poinformowała o sprzedaży 8 ha gruntów w strefie przemysłowej w Sierakowie pod nową inwestycję. Firma, która kupiła grunt, będzie produkowała specjalistyczne systemy kablowe dla przemysłu medycznego i automatyki przemysłowej oraz kable światłowodowe.

Ile czasu potrwa budowa?

W miejscu, gdzie stanie zakład właśnie zaczęły się pierwsze prace ziemne. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz. Jak informuje spółka EEP, budowa powinna zająć około 10 miesięcy, a jej zakończenie planowane jest w drugim kwartale 2023 roku.

W rawickiej strefie w pełni ruszyliśmy z pracami. Naszą współpracę z generalnym wykonawcą i gminą Rawicz oceniam niezwykle wysoko i mam nadzieję, że harmonogram prac, mimo ogromnego tempa, uda się wykonać bez większych przeszkód. Prowadzimy już rekrutację, pracownicy nie muszą być wąsko wyspecjalizowani, będziemy stawiali na szkolenia - mówi Katarzyna Mansfeld-Hejdysz, prezes EEP.

Będą nowe miejsca pracy

Firma docelowo zamierza zatrudnić około 120 osób. Już rozpoczęła rekrutację. W pierwszej kolejności będą potrzebni elektrycy, elektromechanicy i operatorzy maszyn. Ogłoszenia o zatrudnieniu będzie można znaleźć między innymi TUTAJ

Urząd Gminy Rawicz zachęca też do kontaktowania się bezpośrednio z firmą:

Zainteresowanych złożeniem CV zachęcamy do kontaktu z firmą EEP pod adresem: [email protected] - poinformowano na profilu FB gminy.

Burmistrz: "To dobry sygnał dla innych firm"

 Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza jest przekonany, że firma technologiczna to zmiana w profilu obecnych na rawickim rynku zakładów.

- Jest to branża niezwykle dynamicznie rozwijająca się, która ma ogromny potencjał. Budowa i chęć szybkiego uruchomienia fabryki to również dobry sygnał dla innych firm w Polsce, które poszukują dogodnego miejsca na rozwój, ale jest to również przyszły partner dla funkcjonujących na rawickim rynku firm. Niektóre z nich mogą zostać podwykonawcami, usługodawcami czy kooperantami  - przekonuje Grzegorz Kubik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE