Reklama

Gmina Rawicz stara się o przedszkole i chce uruchamiać żłobek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Gmina Rawicz stara się o przedszkole i chce uruchamiać żłobek - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd gminy Rawicz złożył wniosek o dofinansowanie do programu "Maluch+". Chce wybudować żłobek dla 55 dzieci.

Wniosek złożony 16 lutego 2023r. przez gminę Rawicz zakłada utworzenie 55 miejsc opieki w żłobku. Samorząd stara się o 1 mln 972 tys. 410 zł dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Dodatkowe 1 mln 657 tys. 975 zł chce dostać z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na funkcjonowanie tych miejsc przez 36 miesięcy po otwarciu placówki.

- Wnioskujemy o maksymalne, możliwe środki na ten cel określone w alokacji przypadającej dla Gminy Rawicz, dokonanej według algorytmu przygotowanego przez ministerstwo rodziny i polityki społecznej - wyjaśnia burmistrz Grzegorz Kubik.

- Planujemy budowę żłobka z kompleksowym wyposażeniem, placem zabaw i zagospodarowaniem terenu wokół - dodaje.

Gdzie w Rawiczu miałby się znajdować żłobek?

Lokalizacja żłobka jest przewidziana na tej samej działce co planowane przedszkole, czyli u zbiegu ulic Dworcowej oraz Lecha i Marii Kaczyńskich (nowa nazwa dla ulicy powstałej przy alejce prowadzącej do dworca). Jeśli gmina otrzyma pieniądze - uruchomienie żłobka musiałoby nastąpić do końca czerwca 2026 roku.

Wniosek złożony przez gminę ma być rozpatrzony do końca kwietnia. 

Nie tylko w Rawiczu powstanie żłobek?

Obecnie w powiecie rawickim funkcjonują tylko żłobki prywatne, a gminy dofinansowują rodzicom pobyt ich dzieci w tych punktach. Niedługo może się to jednak zmienić, bo oprócz Rawicza jeszcze dwa samorządy przymierzają się do zorganizowania tego rodzaju publicznej placówki.

Miejska Górka planuje utworzyć żłobek w tym samym budynku co nowe przedszkole mające powstać w sąsiedztwie zespołu szkół. Przetarg na tę inwestycję ma być lada moment ogłoszony.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE