Reklama

Gmina Bojanowo zadowolona ze złożonych ofert

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Bojanowo zadowolona ze złożonych ofert - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku kwietnia samorząd ogłosił przetarg na inwestycje, które mają być realizowane w Gościejewicach. Na ten cel otrzymał 2 mln zł z rządowego programu "Polski Ład". Jakie było zainteresowanie realizacją zadania?

Reklama

Inwestycja pod nazwą "Rewitalizacja miejscowości popegeerowskiej Gościejewice” została podzielona na dwie części. Pierwsza obejmuje zadania drogowo-chodnikowe, m.in. remont drogi od skrzyżowania z drogą powiatową Bojanowo-Poniec do bloków oraz zjazd do nich, budowę ciagu pieszo-rowerowgo, który połączy bloki z "koszarami" i wymianę nawierzchni na części chodnika we wsi.

Zainteresowane tymi robotami były cztery firmy z Rawicza, Leszna i Pruszkowa. Najniższą ofertę, opiewającą na kwotę blisko 1,8 mln zł, złożył STRABAG SP. Z O.O. 

Druga część obejmuje z kolei prace w świetlicy wiejskiej, gdzie stary piec węglowy zmieniony będzie na gazowy ze zbiornikiem paliwa i tu wpłynęły dwie oferty od leszczyńskich przedsiebiorstw. Korzystniejszą cenę zoferowała firma NADOL-GAZ, która zaproponowała wykonanie zadania za ponad 187,5 tys. zł.

Procedura przetargowa nie została jeszcze zakończona. Obecnie przedsiębiorstwa składają wymagane dokumenty. Gdy będą one skompletowane, gmina podpisze z wykonawcami umowy.

- Bardzo się cieszymy, że zadanie to mieści się w zaplanowanej przez nas kwocie - jest nawet o kilkadziesiąt tysięcy tańsze. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy z programu Polski Ład stanowi 98% kosztów całej inwestycji, resztę dołożymy z budżetu - informuje burmistrz Maciej Dubiel.

Dopiero po podpisaniu umów, zostanie ustalony szczegółowy harmonogram prac. Całość ma zostać zrealizowana w ciagu 13 miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE