Reklama

Rawicz. Gminne obchody Dnia Strażaka w Zielonej Wsi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 9 maj 2022 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W intencji strażaków i ich rodzin w kościele pw. św. Floriana w Zielonej Wsi odbyła się uroczysta msza święta. Po niej nastąpił przemarsz na plac przyszkolny. Tam odbyły się obchody Dnia Strażaka w gminie Rawicz.

Gminne, rawickie obchody Dnia Strażaka odbyły się w niedzielę (8.05.2022) po dwuletniej przerwie. Oprócz strażaków ochotników, wzięli w niej udział samorządowcy, a także mieszkańcy Hazów, wcześniej uczestniczący we mszy świętej. 

W imieniu mieszkańców gminy Rawicz serdecznie dziękuję za to, że pracujecie nad coraz lepszym stanem gotowości, ale przede wszystkim za to, że poświęcacie swój cenny czas prywatny - mówił Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza. - Serdecznie dziękuję za poświęcenie, zaangażowanie i profesjonalizm. Życzę, byście jak najrzadziej te swoje umiejętności musieli prezentować i używać w bezpośrednich akcjach i oczywiście z każdej z nich wracali w zdrowiu i z poczuciem sukcesu, że pomogliście - dodał.

W uroczystości brał także udział Adam Sperzyński, starosta powiatu rawickiego. Jest on także strażakiem ochotnikiem w OSP Rawicz. Cieszył się, że z roku na rok ohotnikom przybywa sprzętu.

Jednak nawet najpiękniejszy sprzęt - bez was - to tylko sprzęt - podkreślił Adam Sperzyński.

Z kolei, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak zauważył, że w ostatnich dwóch latach strażakom przybyło zadań. Wymusiła to pandemia koronawirusa. Strażacy dostarczali, m.in. żywność, pomagali w funkcjonowaniu punktów szczepień i dowozów do nich. Podkreślił także, że od początku tego roku obowiązuje ustawa o ochotniczych strażach pożarnych. 

Uregulowała wiele spraw. (...) Pozwoliła strażakom przekazywać świadczenie ratownicze, które przysługuje druhom emerytom, którzy odpowiednią liczbę lat, czynnie uczestniczyli w życiu OSP. Takich wniosków wpłynęło do nas około 100. Wszystkie zostały pozytywnie rozpatrzone - powiedział mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak. 

O oprawę muzyczną rawickich obchodów Dnia Strażaka zadbała miejskogórecka orkiestra dęta. 

O 90-leciu OSP Szakaradowo przeczytacie TUTAJ

Z kolei TUTAJ piszemy o strażackim świętowaniu w Miejskiej Górce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE