Reklama

Grzegorz Kubik wygrywa pierwszą turę wyborów. Dogrywka za 2 tygodnie

Opublikowano:
Autor:

Grzegorz Kubik wygrywa pierwszą turę wyborów. Dogrywka za 2 tygodnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zwycięzcą pierwszej tury wyborów na burmistrza Rawicza jest Grzegorz Kubik z „Silnego Regionu”. Pokonał dotychczasowego włodarza, o blisko 4% głosów. Obaj kandydaci zmierzą się jednak w drugiej turze, którą zaplanowano na 30 listopada.

- Niezależnie, czy ktoś oddał głos na Jacka Gwizdka, Urszulę Taraskę czy Tadeusza Pawłowskiego, dziękuje tym osobom za udział w wyborach - powiedział „Życiu” Grzegorz Kubik. Zadeklarował, że jest otwarty na współpracę z każdym, kto chce działać dla dobra gminy, a „przynależność partyjna konkurentów ma dla niego marginalne znaczenie”. Kandydat „Silnego Regionu” uzyskał poparcie 31,5% mieszkańców, którzy wzięli udział w wyborach. Do tego jego kandydaci na radnych w gminie Rawicz zdobyli blisko 48% wszystkich mandatów.

Tadeusz Pawłowski i reprezentowane przez niego „Porozumienie Samorządowe” nie zamierzają jednak odpuścić drugiej tury. Urzędujący włodarz „deptał po piętach” swojemu rywalowi, bowiem różnica między nimi wyniosła dokładnie 3,7%. - To była dopiero pierwsza połowa, jednak gra toczy się do końca. Jesteśmy drużyną, która nie zamierza się poddawać i wygramy - powiedział Piotr Domaniecki, lider PS-u.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE