Reklama

Rawicz. Hala sportowa wyłączona z użytkowania. Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

Rawicz. Hala sportowa wyłączona z użytkowania. Dlaczego? - Zdjęcie główne

foto Dawid Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otwarta w 2003 roku sala sportowa w Sierakowie została w trybie natychmiastowym zamknięta. Jaki jest powód decyzji?

Reklama

Jak przekazuje Centrum Informacje Burmistrza, gmina otrzymała ekspertyzę dotyczącą elementów konstrukcyjnych sali. Dokument - jak twierdzi CIB - wykazał zaniedbania w trakcie budowy inwestycji.

Dyrektora szkoły zaniepokoiły pęknięcia

Zgodnie z zaleceniami Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Rawiczu, wynikającymi ze wskazań z protokołu z okresowej kontroli obiektu, jego zarządca - a więc dyrektor podstawówki w Sierakowie zlecił wykonanie ekspertyzy technicznej.

Przeprowadzona ekspertyza, jak informuje CIB, miała wykazać nieprawidłowości. Jak wylicza CIB, połączenia słupów głównych z ryglami zostały wykonane niezgodnie z założeniami w dokumentacji projektowej.

Projektowane połączenia zostały niepoprawnie wykonane na etapie montażu. Pierścienie nie zostały wystarczająco dociśnięte do gałęzi słupów, przez co nie wbiły się całkowicie w element drewniany - przekazuje CIB. - W złym stanie jest drewno w strefach podporowych słupów - zostało zatakowane przez owady, co - jak napisano - jest wynikiem braku odpowiedniej impregnacji od momentu wybudowania obiektu.

Wszystkie zajęcia zawieszone

Ekspert dokonujący kontroli obiektu uznał stan hali za niezadowalający. W konsekwencji, dyrektor szkoły w trybie natychmiastowym zawiesił wszystkie zajęcia odbywające się w obiekcie i wyłączył go z użytkowania.

Jak informuje CIB, burmistrz Grzegorz Kubik zwrócił się o opinię do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dotyczącą dalszego użytkowania obiektu do czasu wykonania napraw.  

Burmistrz: "Ekspertyza jest szokująca"

To bardzo poważne zaniedbania wykonawcze, które mogą mieć skutki w nośności sali sportowej. Ekspertyza jest szokująca i pokazuje, że ludzie, którzy odpowiadali za tę inwestycję, nie dopilnowali jej przy odbiorze 18 lat temu. Mam na myśli zarówno nadzór, jak i ówczesne władze miasta - mówi burmistrz Grzegorz Kubik. - Dziś jesteśmy krytykowani za niektóre inwestycje, bo wymagamy od wykonawców solidności i wnosimy czasami kilkukrotnie o poprawki. Do skutku, aż nie będzie porządnie. Tak, jakbyśmy budowali własny dom  - dodaje. 

Imprez nie brakowało

Jeszcze w trakcie minionego weekendu w hali w Sierakowie odbywały się dwie imprezy sportowe. W sobotę na parkiet wybiegli koszykarze. W niedzielę grali tam rawiccy futsaliści. Wcześniej odbywały się tam także zawody judo czy mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy