Reklama

Jak internauci oceniają osiem lat rządów Grzegorza Kubika?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak internauci oceniają osiem lat rządów Grzegorza Kubika? - Zdjęcie główne

Grzegorz Kubik, Burmistrz Rawicza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minęło osiem lat odkąd Grzegorz Kubik został wybrany i zaprzysiężony na funkcję burmistrza Rawicza. Jak jego rządy oceniają rawiczanie?

Ślubowanie Grzegorza Kubika na włodarza gminy odbyło się w rawickim ratuszu, w poniedziałek 8 grudnia 2014 roku. Dokładnie w ósmą rocznicę tego wydarzenia zapytaliśmy naszych czytelników, jak oceniają zarządzanie gminą przez obecnego burmistrza.

30 tysięcy wyświetleń na FB

Odzew internautów był znaczny. Już w kilka pierwszych godzin około 250 osób dało Grzegorzowi Kubikowi "lajka", a pod minisondą pojawiło się ponad 100 komentarzy. ZOBACZ TUTAJ 

Gmina na plus

Większa część internautów zauważa, że pod rządami Kubika Rawicz mocno zmienił się na lepsze. Wśród pozytywów wymieniają zwłaszcza poprawę estetyki miasta, inwestycje drogowe czy pozyskanie inwestorów. Zdaniem niektórych rawiczan bardzo ważna jest też wysoka kultura osobista burmistrza oraz dobry kontakt z mieszkańcami.

- Inteligentny dyplomata z otwartą głową oraz wysoką skutecznością. Warto podkreślić zamiłowanie do kultury oraz patriotyzm lokalny - podkreśliła jedna z internautek.

Kubik: Nie jest łatwo

Grzegorz Kubik, jak mówi, nie spodziewał się aż tylu pozytywnych opinii.

- Dziękuję tym bardziej, że ostatnie 3 lata to czas ogromnych wyzwań – pandemia i jej skutki, wojna w Ukrainie, rosnące ceny energii i galopująca inflacja - napisał burmistrz na swoim profilu FB.

Grzegorz Kubik zdradził też swoją receptę na dobre i efektywne zarządzanie. 

- W ciągu tych 8 lat nie było ani jednego dnia, żebym pomyślał: „nie da się”. Wiem jedno, zawsze trzeba próbować, nawet jeśli jest tylko 1% szans - przyznaje Grzegorz Kubik.

Głosy na "nie"

Wśród komentarzy były też takie, których autorzy negatywnie oceniają zarządzanie gminą. Na przykład, zaniem niektórych, w gminie jest za mało działań skierowanych dla dzieci i młodzieży. 

- Gdzie ma iść młodzież w tym Rawiczu? Pytam się, gdzie? W tej wiosce nie ma nic, totalnie jedno wielkie zadupie tyle zostało zrobione przez 8 lat - napisał jeden z internautów (pisownia oryginalna).

Niektórzy komentujący skrytykowali też zbyt małą ilość zieleni na odremontowanej płycie rynku. Inni swoje poparcie dla działań burmistrza uzależniają wprost od wybudowania miejskiego, odkrytego basenu.

- Jak wybudują w Rawiczu basen nie kryty to może wtedy dam łapkę w nagrodę, ale jak narazie to mam inne zdanie - zaznacza internauta.

Poprosiliśmy Grzegorza Kubika o odpowiedź na niektóre z tych zarzutów.

- W mojej ocenie przez 8 lat stworzyliśmy sporo nowych możliwości, chociaż nasza oferta nigdy nie będzie tak bogata, jak w większych miastach, np. we Wrocławiu. Spójrzmy na fakty. Powstał plac zabaw przy domu kultury oraz kilka innych mniejszych placów, np. na zagospodarowanych górkach przy basenie oraz na wsiach. Ostatnio do użytku oddaliśmy (...) tor rowerowy na poligonie. Powstała nowoczesna sala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 4, przeprowadziliśmy remonty szkół (np. w Sarnowie) i przedszkoli (...). Obecnie tworzymy zupełnie nowe miejsce dla młodzieży, czyli Multibiliotekę. Za kilkanaście miesięcy oddamy do użytku przebudowany poligon, który przez cały rok będzie miejscem umożliwiającym spędzanie wolnego czasu. Przed nami również budowa kolejnego nowoczesnego przedszkola w pobliżu dworca - wylicza Grzegorz Kubik.

Burmistrz zaznacza, że również na wsiach gmina prowadzi działania skierowane, między innymi dla dzieci i młodzieży.

- Na terenach wiejskich wybudowaliśmy wiele nowych dróg, trzy nowe świetlice i zakupiliśmy potrzebny im sprzęt. Wspieramy koła gospodyń i lokalne OSP - wymienia burmistrz.

Chcą odkrytego basenu

Osobom, które pytają o odkryty basen, Grzegorz Kubik odpowiada:

- Naszą odpowiedzią na te apele jest projekt Nowego Poligonu. To zupełnie nowa przestrzeń, która od basenu będzie różniła się tym, że woda w zbiorniku nie będzie chlorowana, tylko naturalnie filtrowana dzięki rozwiązaniom biologicznym, a dookoła zamiast płytek, będzie piasek. Wykorzystujemy nasze walory, skoro mamy taki zbiornik.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy