Nowa obora ma mieć powierzchnię około 900 m2. Jak czytamy we wniosku, maksymalna długość budynku wyniesie około 40 metrów, a szerokość w granicach 24,50 metrów. W rozbudowanej oborze hodowla będzie prowadzona na głębokiej ściółce. Cała powierzchnia wydzielonych kojców będzie wyłożona ściółką. Natomiast, obornik ma być składowany na płycie i co około 6 miesięcy wywożony na pole - w okresie, kiedy nawożenie jest dozwolone.
Inwestor zamierza w nowej oborze prowadzić hodowlę bydła opasowego w systemie wolno stanowiskowym. Oznacza to, że zwierzęta utrzymywane będą luzem - w mniejszych lub większych grupach - w zależności od liczebności stada i rozwiązań funkcjonalnych budynku obory.
W związku z rozbudową, obsada całego gospodarstwa zwiększy się do 152 DJP (jednostka liczebności zwierząt hodowlanych w gospodarstwie), czyli do około 200 sztuk bydła.
Pozytywna decyzja zapadła 23 kwietnia. Kiedy rozpocznie się inwestycja? Tego jeszcze nie wiadomo.
- Na razie przygotowuję dokumentację, bo od czegoś trzeba zacząć. Taka nowoczesna obora jest moim marzeniem i właśnie to jest pierwszy krok do jego realizacji - podkreśla rolnik ze Szkaradowa.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.