Oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej, w pomoc osobom pokrzywdzonym włączają się również asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi i policjanci.
- Coroczna organizacja obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Podjęte działania mają skutkować uzyskaniem przez potrzebujących skutecznej pomocy - czytamy w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.
Wsparcie będzie również oferowane przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Lokalny Punkt Pomocy w Rawiczu mieści się przy ul. Grota Roweckiego 9. Jest otwarty w poniedziałki w godz. 10.00-14.00 - tel. 533/526-361 w godzinach przyjęć osoby pierwszego kontaktu. Z kolei dyżur całodobowy, siedem dni w tygodniu, jest pełniony pod numerem tel. 533/527-866.
W tym tygodniu rawiccy policjanci z rawickiej komendy służą pomocą (do 28 lutego) w godz. 7-15 w siedzibie jednostki przy ul. Sienkiewicza 23.
- Wszystkich zainteresowanych poradą oraz potrzebujących pomocy zapraszamy - podkreślają mundurowi.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnej pomocy prawnej mogą się skontaktować z kuratorem sądowym w Rawiczu w godz. 11.00-14.00, dziś pod numerem telefonu: (65) 521-44-78, a w piątek: (65) 521-44-77.
Czytaj także: On bił, ona musiała uciekać z dzieckiem z domu. Koniec z tym?