Reklama

Karol Junory nowym członkiem Zarządu Powiatu Rawickiego

Opublikowano: czw, 28 kwi 2022 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po śmierci Aleksandry Ciąder-Hajnce Zarząd Powiatu Rawickiego pracował w czteroosobowym składzie. Nowego członka tego gremium powołano na dzisiejszej sesji (28 kwietnia 2022 r.).

Zarząd w czteroosobowym składzie pracował od lutego, kiedy zmarła Aleksandra Ciąder-Hajnce. 

Skład Zarządu Powiatu Rawickiego uzupełnił Karol Junory

Radna Aleksandra Ciąder-Hajnce pełniła funkcję radnej powiatowej, zasiadała też w Zarządzie Powiatu Rawickiego. Decyzja o tym, kto ją zastąpi w strukturach zarządu zapadła na dzisiejszym (28 kwietnia) posiedzeniu rady powiatu. Radni jednogłośnie podjęli uchwały w sprawie wyboru członków Zarządu Powiatu Rawickiego.

Piątym członkiem zarządu został radny Karol Junory - tak jak jego poprzedniczka - reprezentant Prawa i Sprawiedliwości, a zawodowo kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Miejskiej Górce.

Przede wszystkim dziękuję radnym za zaufanie. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie wymierne efekty dla dobra i rozwoju powiatu. Warto podkreślić że obecna kadencja obfituje w wiele ważnych inwestycji, więc pracy jest dużo, ale efekty są widoczne. Cieszę się, że również gmina Miejska Górka ma swojego przedstawiciela zarządzie powiatu - komentuje Karol Junory.
Zarząd Powiatu Rawickiego tworzą zatem:

  • Adam Sperzyński,
  • Jakub Moryson,
  • Wiesław Ceglarek,
  • Jacek Gilewski,
  • Karol Junory.

Aleksandrę Ciąder-Hajnce wcześniej w radzie powiatu zastąpiła Agata Roszak

Po śmierci Aleksandry Ciąder-Hajnce, arytmetyka wyborcza wskazywała, że mandat w radzie powiatu powinna objąć osoba, która startowała z tej samej listy (Prawo i Sprawiedliwość), co Aleksandra Ciąder-Hajnce i w tym samym okręgu uzyskała kolejny najlepszy wynik. To Agata Roszak z Sarnowy, na którą zagłosowało 391 osób. 

Agata Roszak zdecydowała się objąć mandat, ale już drugi raz zrobiła to w tych samych okolicznościach. Dołączyła bowiem do rady także pod koniec poprzedniej kadencji. Na początku września 2017 zmarł Józef Niemczynowski i to ona była osobą uprawnioną do uzyskania mandatu w jego miejsce. Mandat wypełniała do końca ówczesnej kadencji.

Aleksandra Ciąder-Hajnce odeszła w lutym tego roku 

Aleksandra Ciąder-Hajnce zmarła nagle 24 lutego 2022r.. W czerwcu skończyłaby 69 lat. 

Wcześniej była radną Rady Miejskiej Gminy Rawicz: III kadencji w latach 1998-2002, V kadencji w latach 2006 -2010, pełniła też funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Gminy Rawicz VI kadencji w latach 2010 -2014.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy