Reklama

Kino w bojanowskiej bibliotece

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MBP Bojanowo

Kino w bojanowskiej bibliotece - Zdjęcie główne

Pierwszy seans dla najmłodszych odbył się w sobotę 5 listopada | foto MBP Bojanowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W bojanowskiej bibliotece można korzystać z nowej usługi. Przy współpracy ze Stowarzyszeniem zGRAni, które pozyskało pieniądze od holenderskiej fundacji Gaude Mater Polonia, można w niej także oglądać filmy. Jakie i kiedy?

Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie już dawno przestała być zwyczajną wypożyczalnią książek. Dla wielu mieszkańców to miejsce spotkań i integracji społecznej, bo ciągle się w niej coś dzieje. Placówka organizuje spotkania autorskie, wystawy, warsztaty, jest także współorganizatorem wielu wydarzeń w gminie. Od listopada w książnicy można korzystać z kolejnej nowości.

Z inicjatywy stowarzyszenia zGRAni - kino w bibliotece

„Kino w Bibliotece” to nowa oferta powstała z inicjatywy Stowarzyszenia zGRAni, które pozyskało fundusze od holenderskiej fundacji Gaude Mater Polonia na cykl działań wzmacniających integrację polsko-ukraińską.

- Zależy nam, aby osoby ogarnięte kryzysem wojny miały większe możliwości integracje z innymi mieszkańcami. Dla wielu z nich, nieznajomość języka polskiego jest ogromną barierą w szukaniu pracy, a my, jeśli chcemy pomóc, musimy im umożliwić jego naukę. Idealnym dodatkiem do kursów językowych są spotkania integracyjne, oraz projekcje filmowe, które będą odbywały się w bibliotece - mówi Marcin Triebs, przewodniczący bojanowskiego stowarzyszenia.

Kino to tylko jedno z działań, mających na celu integrację ze społecznością ukraińską, ale seanse są dostępne dla wszystkich mieszkańców gminy - niezależnie od narodowości.

Roczna licencja. Będą także nowości

Jak wyjaśnia Marcin Triebs, na rzecz biblioteki, została wykupiona roczna licencja uprawniająca do projekcji filmów, nawet tych, które miały swoją premierę kilka miesięcy wcześniej. Wybór jest duży, o tym co będzie emitowane, mają decydować widzowie.

- Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania warunków licencji, więc nie możemy publikować tytułów. Postanowiliśmy założyć zamkniętą grupę na Facebooku, która będzie służyła do informowania o planowanych projekcjach i dyskusji o wyborze repertuaru - inforuje szef Stowarzyszenia zGRAni. 

Jak być na bieżąco?

Aby dołączyć do "kinowej" grupy, wystarczy wejść na profil stowarzyszenia lub biblioteki, a potem z zakładkę grupy. Wszystkie seanse będą darmowe, skorzystać z nich może każdy chętny. Filmy będą emitowane z polskim lektorem lub dubbingiem, a dodatkowo włączone będą napisy po ukraińsku.

Seanse dla dzieci: w każdą sobotę od godziny 10.00.

Seanse dla dorosłych: w wybrane środy i piątki. Więcej informacji na stronie www.zgrani.eu/kino

Już w środę seans dla dorosłych

Biblioteka i stowarzyszenie zGRAni już zapraszają na pierwszy seans dla dorosłych. Odbędzie się on w środę - 9 listopada - o godzinie 17.00.  Co będzie można zobaczyć - sprawdź TUTAJ.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE