Reklama

Kolejna milionowa inwestycja w Pakosławiu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, 22 marca 2023r. w Urzędzie Gminy w Pakosławiu została podpisana umowa przyznająca gminie dofinansowanie na inwestycję wodociągowo-kanalizacyjną. Samorząd uzyskał ponad 3 mln z funduszy unijnych.

Reklama

Gminie Pakosław udało sie uzyskać ponad 2 mln 861 tys. zł z funduszy europejskich. Z tej okazji w Urzędzie Gminy Pakosław przedstawiciele samorządu gminnego jak i wojewódzkiego, który jest operatorem programu, spotkali się na uroczystym podpisaniu umowy potwierdzającej przyznane wsparcie.

 - To są środki z Unii Europejskiej. Warto o tym mówić. (...) Jako samorząd województwa odpowiedzialny za wdrażanie unijnych funduszy, zarówno PROW czy WRPO, widzimy potrzebę ich wydatkowania. Bardzo wiele udało się zrealizować dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej. Myślę, że widać to w gminie Pakosław czy powiecie rawickim - podkreśłił wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Ponad 3 mln zł na inwestycję w gminie Pakosław

Przedsięwzięcie składa się z dwóch części - budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Pakosławiu w okolicach ul. Podgórze oraz budowy zbiornika retencyjnego na wodę opadową w Pakosławiu obok hali sportowej. Jak przekazał wójt Piotr Skrzypek wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na ponad 3 mln 187 tys. zł, natomiast dofinansowanie to kwota ponad 2 mln 861 tys. zł, co - jak podkreślał podczas spotkania wicemarszałek Krzysztof Grabowski - stanowi 100% kosztów kwalifikowanych. Pozostała część to podatek VAT, który będzie podlegać zwrotowi, a także koszt budowy fragmentu sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w samym Pakosławiu. Należy bowiem dodać, że dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich udzielane są na budowę infrastruktury wod-kan. poza aglomeracjami. Jak dodał wójt, po zrealizowaniu inwestycji i odzyskaniu podatku VAT przez samorząd gminny, jego wkład wyniesie ponad 82 tys. zł plus koszt nadzoru nad przedsięwzięciem.

- Gmina Pakosław, choć jest niewielka, zawsze starała się budować infrastrukturę kanalizacyjną i wodociągową - mówił wójt Piotr Skrzypek.

Przy okazji podziękował przedstawicielom samorządu wojewódzkiego.

- To jednak dopiero początek procesu inwestycyjnego. Należy rozstrzygnąć przetarg i znaleźć dobrego wykonawcę, co w dzisiejszych czasach nie jest oczywistością, a następnie sprawnie zrealizować inwestycję i ją rozliczyć - podsumował Piotr Skrzypek.

Niemal 2 km rur wodociągowych i kanalizacyjnych

Zadanie zakłada budowę zbiorowego systemu zaopatrzenia w wodę o długości 632 metrów, systemu kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych o długości 1 127 metrów, a także podziemnego zbiornika retencyjnego o łącznej pojemności co najmniej 100m3 wraz z systemem kanalizacji deszczowej lub infrastruktury towarzyszącej umożliwiającej ich prawidłowe funkcjonowanie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy