Reklama

Arnold Ratajski odchodzi do rawickiego liceum. Kto pokieruje szkołą w Dłoni?

Opublikowano: śr, 4 sie 2021 06:05
Autor:

Arnold Ratajski odchodzi do rawickiego liceum. Kto pokieruje szkołą w Dłoni? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Arnold Ratajski, dotychczasowy dyrektor Zespołu Szkół w Dłoni od września pokieruje I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu. Kto go zastąpi na stanowisku szefa podstawówki i przedszkola?

Arnold Ratajski od 2013 roku kierował placówką w Dłoni. Na stanowisko najpierw został powołany przez burmistrza Karola Skrzypczaka, a w 2018 roku wziął udział w konkursie, który wygrał. W tym roku chciał spróbować nowych wyzwań i złożył ofertę w konkursie na szefa rawickiego liceum. Wygrał.

Burmistrz Karol Skrzypczak przyznał, że o planach dyrektora wiedział i nawet mu „kibicował”, by osiągnął zamierzony cel.

- Rozumiem jego chęć sprawdzenia się w większej placówce niż nasza mała szkoła, choć dla nas jego odejście to będzie kłopot, ale poradzimy sobie. Jestem dumny, że dyrektor i człowiek pochodzący z naszej gminy, pokieruje I LO - przyznał kilka tygodni temu włodarz Miejskiej Górki.

Arnold Ratajski nie jest już dyrektorem w Dłoni. Kto go zastąpi?

Włodarz ma już kandydata, który może pokierować Zespołem Szkół w Dłoni. W najbliższym czasie zwróci się do kuratorium oświaty o zgodę, by na okres do 10 miesięcy powierzyć kierowanie placówką nauczycielce, pracującej w Dłoni.

Jest to pani Anna Możejko, nauczycielka chemii, która uczy także w kilku innych naszych szkołach. Żeby przez ten czas dziesięciu miesięcuy pełniła obowiązki dyrektora, do czasu ogłoszenia przez nas konkursu, nie musi mieć odpowiedniego wykształcenia, ale tak się składa, że akurat je posiada. Pani Możejko ma kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą i wyraziła zgodę na naszą propozycję - informuje burmistrz Karol Skrzypczak.

Jak wyjaśnia burmistrz, konkurs zostanie ogłoszony w później, bo teraz istniało niebezpieczeństwo, że nie uda się przeprowadzić całej procedury w odpowiednim czasie lub, że nie będzie żadnej oferty.

Skończyła się kadencja dwóch dyrektorów 

Zespół Szkół w Dłoni to nie jedyna placówka w której władze gminy musiały podjąć decyzje dotyczącą kierownictwa. W tym roku skończyła się kadencja dyrektora Przedszkola w Miejskiej Górce - Mirelli Drabik oraz dyrektora Szkoły Podstawowej w Sobiałkowie - Krzysztofa Jóźwika.

Burmistrz zdecydował się nie ogłaszać konkursów na te stanowiska. Obu dyrektorom przedłużył kadencje o kolejnych pięć lat. Uzyskał już na to zgodę kuratorium oświaty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy