Reklama

Ksiądz organizuje wigilię dla samotnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ksiądz organizuje wigilię dla samotnych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz Tomasz Nowak - proboszcz parafii w Bojanowie odkąd w sierpniu trafił do Bojanowa zdążył już wiele zrobić. W święta także nie próżnuje.

Uroczyste wprowadzenie proboszcza odbyło się w niedzielę, 7 sierpnia 2022r., na mszy świętej o godzinie 11.00. Po niej ks. Tomasz Nowak zaprosił parafian na militarny piknik.

Zanim na dobre się zadomowił i rozpakował, zdążył już rozpocząć remonty w kościele i na plebanii. Zajął się drobnymi remontami w kaplicach w Golinie Wielkiej i Gołaszynie, a także w kościele w Trzeboszu. Rozpoczął przygotowania do większej inwestycji, jaką w przyszłości będzie remont wieży kościoła parafialnego. 

- Wstępnie rozmawiałem już z panią konserwator. (...) Sama wymiana kopuły i opierzenia, która jest z miedzi, jest wyceniana na około pól miliona. Tanio nie będzie, a to tylko początek. Marzy mi się, żeby uzupełnić tynki, otynkować kościół, oczyścić iglice przybrudzone przez dziesiątki lat. Pięknie został wyremontowany kościół Andrzeja Boboli w Rawiczu i chciałbym, żeby kiedyś tak było w Bojanowie. To zajmie dużo czasu, ale będę do tego dążył - mówił ksiądz w rozmowie z portalem.

Ksiądz Tomasz zajął się nie tylko analizą stanu technicznego parafialnych budynków, ale także dokładnie zapoznał się z historią kościoła. Dokonał ciekawego odkrycia, o którym wielu bojanowian nie wiedziało. Gdy się okazało, że na miejscowym cmentarzu znajduje się grób siostry Romualdy Grzanki, której trwa właśnie proces beatyfikacyjny - rozpoczął starania dążące do tego, by parafia nie była obojętna wobec tak ważnego wydarzenia.

W listopadzie probosz zaprosił dzieci na Bal Wszystkich Świętych, a teraz wraz z gronem mieszkańców przygotowuje spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych. Spotkanie świąteczne odbędzie się 24 grudnia o godzinie 11.00 na plebanii.

- O pomoc w ustaleniu takich osób poprosiłem szefową miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Okazało się, że na wspólne świętowanie w większym gronie zaprosimy około 26 osób. Będzie ryba i inne dania, a także słodkości. To wyjątkowy czas w roku i każdy powinien mieć możliwość spędzić go jak najlepiej - wyjaśnia ksiądz Tomasz Nowak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE