Reklama

Lasy Państwowe ogłosiły konkurs dla klubów sportowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały organizatora

Lasy Państwowe ogłosiły konkurs dla klubów sportowych - Zdjęcie główne

foto materiały organizatora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystartowała kolejna edycja konkursu „Sportowa Natura”. Lasy Państwowe łączą siły z klubami sportowymi i wspólnie zachęcają do aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone kwotą do 10 tys. zł.

"Sportowa Natura" - kolejna edycja konkursu

Jak zapewniają organizatorzy, konkurs „Sportowa Natura” to doskonała okazja, by odkryć na nowo okoliczne kompleksy leśne, doceniając ich liczne walory.

- Nie od dziś wiadomo, że las to wymarzona przestrzeń do uprawiania sportu i aktywnego odpoczynku. A lasy pokrywają niemal 1/3 powierzchni Polski, większość z nich to lasy publiczne, dostępne dla każdego, co w innych krajach nie jest wcale oczywiste. Warto skorzystać z możliwości, jakie stwarzają i pamiętać, że z każdego miejsca Polski można dotrzeć do lasu w mniej niż godzinę! - czytamy w informacji o konkursie, który ruszył w połowie marca.

W poprzedniej edycji konkursu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, łącznie zgłoszono 1800 wniosków, wśród których komisja konkursowa zarekomendowała do realizacji łącznie blisko pół tysiąca lokalnych przedsięwzięć, projektów i wydarzeń.

- Taki rozmach organizacyjny utwierdził nas w przekonaniu, jak bardzo potrzebny jest to program.Wydarzenia proponowane w poprzednim roku miały bardzo zróżnicowany charakter - od treningów tanecznych, łyżwiarskich, biegów przełajowych, przez zawody w jeździe konnej, łucznictwie, leśne podchody, rodzinne pikniki, wyścigi rowerowe, kończąc na dofinansowaniu obozów sportowych. Bardzo często aktywność na świeżym powietrzu była łączona z edukacją przyrodniczo-leśną uczestników - zaznaczają leśnicy.

Jak i gdzie złożyć wniosek w konkursie Lasów Państwowych?

W tym roku zgłoszenia odbywają się wyłącznie drogą internetową, przez formularz on-line, dostępny ze strony internetowej www.cilp.lasy.gov.pl. Zgłoszenia można składać do 30 września 2023 roku.

Aby wziąć udział w konkursie, klub powinien zaproponować projekt akcji lub wydarzenia, które propaguje aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu, najlepiej w otoczeniu przyrody. Katalog działań promocyjnych ma charakter otwarty. Przykładowa tematyka obejmuje: promocję obcowania z naturą, aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu lasów, edukacji leśnej i przyrodniczej, a także korzystanie z produktów lasu.

Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł na realizację pomysłów o najszerszym zasięgu promocyjnym.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE