reklama

Nowe Koło Gospodyń Wiejskich w gminie Bojanowo

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościTarchalin to jedna z wiosek w gminie, w której najwięcej się dzieje. Wygląda na to, że ta aktywność jeszcze wzrośnie. Swoja działalność zaczęło Koło Gospodyń Wiejskich. Jakie plany mają tworzące je kobiety?
reklama

W gminie Bojanowo działa siedemnaście sołectw, ale tylko na terenie pięciu z nich powstały Koła Gospodyń Wiejskich. Oficjalnie zarejestrowano je całkiem niedawno, bo większość w 2019 roku. Najmłodsze zostało utworzone kilka miesięcy temu, ale oficjalnie nawet nie zainaugurowało swojej działalności. Powołały je mieszkanki Tarchalina, pod przewodnictwem Moniki Ptaszkowskiej-Szumnej.

Wkrótce się przedstawią 

Mieszkanka Tarchalina przyznaje, że już wcześniej myślała o założeniu koła, ale nie miała na to czasu. Gdy jej życie zawodowe i prywatne się zmieniło, zaczęła działać. Szybko znalazła kilkanaście chętnych kobiet i założyła koło. Radami i pomocą służyli jej przy tym członkowie koła w Wydartowie Pierwszym.

reklama

Choć organizacja istnieje już od kilku miesięcy, jeszcze nie miała okazji zaprezentować się publicznie. Panie planują przedstawić się podczas letnich imprez organizowanych przy świetlicy wiejskiej w Tarchalinie. Już się do tego przygotowują.

- Jest nas, póki co, szesnaście w wieku od 24 do około 70. Większość w przedziale 30 i 40 lat. Oczywiście naszą członkinią jest pani sołtys Urszula Czerwińska, która bardzo się ucieszyła z tego, że wreszcie KGW powstało i zajęły się tym młodsze mieszkanki. Na pewno będzie dla nas dużym wsparciem - zaznacza Monika Ptaszkowska-Szumna. 

Jak mówi, panie odbyły już kilka spotkań i ich przebieg wskazuje na to, że współpraca powinna przebiegać dobrze, a i pomysłów nie będzie brakowało.

reklama

Pracują nad charakterystycznym akcentem

Mieszkanki Tarchalina z Koła Gospodyń Wiejskich zamierzają być dodatkowym wsparciem dla i tak aktywnej rady sołeckiej.

Tu się i tak sporo dzieje, ale założyliśmy koło, żeby działo się jeszcze więcej, bo taka organizacja daje nam nowe możliwości. Jesteśmy już wpisane w Krajowy Rejestr KGW i dostałyśmy dofinansowanie, które pozwoli nam wystartować. Chcemy na pewno wziąć udział w ciekawych warsztatach i znaleźć produkt, który będziemy wytwarzać i prezentować wszędzie, jako charakterystyczny dla naszej miejscowości i dla nas - opowiada Monika Ptaszkowska-Szumna.

Nie ukrywa, że koło ma być także sposobem na miłe spędzanie czasu. Panie planują więc wspólnie świętować różne ważne uroczystości, czy po prostu we własnym gronie mieć chwilę wytchnienia od domowych obowiązków.

reklama

5 kół funkcjonuje w gminie Bojanowo

35 Kół Gospodyń Wiejskich działa na terenie powiatu rawickiego. Najwięcej organizacji działa na terenie miejskogóreckich i jutrosińskich wiosek, bo po 18. W gminie Pakosław jest 5 KGW, a w gminie Rawicz - 7

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama