Reklama

Nowi radni pytali o przyszłoroczne wydatki

Opublikowano:
Autor:

Nowi radni pytali o przyszłoroczne wydatki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

O pieniądze na promocję gminy, podróże służbowe pracowników urzędu, zarządzanie kryzysowe i przeciwdziałanie alkoholizmowi, a także odsetki od zaciągniętych obligacji - przed uchwaleniem budżetu gminy Miejska Górka - pytali nowi radni: Michał Pawliczuk i Gerard Wawrzynek.

Łącznie, na wydatki majątkowe w przyszłym roku ma być przeznaczone ponad 2 mln 789 tys. złotych. Najdroższą inwestycją jest dokończenie, trwającej od kilku miesięcy, budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Dąbrowie (ponad 1 mln 574 tys. zł). Oprócz tego, wybudowane mają zostać, m.in. place zabaw i boiska w Konarach oraz Dłoni, a także place zabaw w Miejskiej Górce i Sobiałkowie.

Zanim uchwałę w sprawie budżetu poddano pod głosowanie, radni mieli okazję zadawać pytania. Z tej możliwości skorzystali: Michał Pawliczuk i Gerard Wawrzynek. O koszty związane z promocją gminy oraz sposób rozliczania podróży służbowych pracowników urzędu pytał radny Pawliczuk. - Pracownicy mają przyznany ryczałt miesięczny. On jest ustalany według ustawy. Przy rozliczaniu tego ryczałtu pod uwagę brana jest lista obecności, gdzie sprawdza się, czy pracownik był w tym dniu w pracy i za ten dzień ma ten ryczałt wypłacany - podkreśliła Dorota Lamperska, skarbnik gminy.

Burmistrz Karol Skrzypczak dodał, że gmina nie dysponuje samochodem służbowym. Zastrzegł, że zakupu takiego auta nie planuje. Podkreślił, że w przypadku wyjazdów poza teren gminy, pracownik musi uzyskać podpisaną delegację.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE