Reklama

Ogromny pożar w Rawiczu. Na miejscu kilkadziesiąt zastępów straży [FILM, FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około północy dyżurny rawickiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z firm zajmujących się recyklingiem.

Pożar wybuchł na terenie jednej z firm zajmujących się recyklingiem.

Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się na obrzeżach miasta - pomiędzy ulicą 1000-lecia a Armii Krajowej. Kłęby dymu są widoczne z wielu kilometrów. 

Na miejscu pracuje kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej z powiatu rawickiego i ościennych. 

[ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY] 

Dalsza część artykułu pod filmem.

Aktualizacja godzina 2:35

Jak udało nam sie ustalić, na miejscu pracuje 36 zastępów strażackich. Cały czas nadjeżdżają kolejne jednostki z ościennych powiatów. Policja zamknęła ulicę pomiędzy rondem Bitew o Rawicz 1919r., a rondem Żołnierzy Wyklętych. 

Aktualizacja godzina 2:41

Strażacy mają problem z dostępem do wody. Tej nocy w Rawiczu prowadzone są prace na sieci wodociągowej przez ZWiK. Strażacy rozstawiają zbiorniki na wodę, uzupełniają je wodą przywiezioną z okolicznych miejscowości.

Aktualizacja godzina 3:23

Z naszych informacji wynika iż w mieście jest już woda, jednak w okolicznych hydrantach dalej jej brakuje. Akcja gaśnicza trwa. W akcję włączają się także okoliczni mieszkańcy - w beczkowozach dowożą wodę z własnych źródeł. 

Aktualizacja godzina 6:00

Akcja gaśnicza nadal trwa. Nie widać już płomieni, widoczne są natomiast kłęby dymu, które - z wiatrem - lecą w kierunku Sarnowy.

Apeluję do mieszkańców, żeby nie przychodzili w pobliże pożaru, ze względu na gryzący dym i to, że przeszkadzają w akcji - apelował Grzegorz Kubik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE