Reklama

Organizacje pozarządowe z dofinansowaniem. Wśród nich Kolejarz Rawicz i Bractwo Kurkowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Organizacje pozarządowe z dofinansowaniem. Wśród nich Kolejarz Rawicz i Bractwo Kurkowe - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozstrzygnięta została druga edycja otwartego konkursu ofert na 2022 rok dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów sfery działalności pożytku publicznego działających w Rawiczu.

Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza zatwierdził listę organizacji pozarządowych, które będą realizować w 2022 roku zadania publiczne z zakresu pomocy społecznej, działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym; kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego, a także upowszechniania i wspierania kultury fizycznej. Do organizacji trafi łącznie 135 tysięcy złotych. 

Największe wsparcie otrzyma klub żużlowy. RKS Kolejarz Rawicz dostanie z budżetu samorządu 110.000 zł, z czego 80 tys. zł ma zostać przeznaczone na organizację spotkań w ramach 2. Ligi Żużlowej oraz starty w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, a także na szkolenie adeptów w sporcie żużlowym. Kolejne 30 tys. zł to kwota, która wesprzeć ma organizację Turnieju o Puchar Burmistrza Rawicza. 

Stowarzyszenie Żylicka Rzecz Babska otrzyma 2 tys. zł na organizację spotkania pokoleń, Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - 3,5 tys. zł na Spartakiadę, a Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - 1 tys. zł na spotkania seniorów na Świętej Górze w Gostyniu.

Wsparcie otrzyma też Bractwo Kurkowe w kwocie 12 tys. zł. Pieniądze mają być przeznaczone na działania w roku jubileuszowym. 3 tys. zł trafi do Zespołu Regionalnego "Wisieloki" w Szymanowie na organizację Festwialu Tradycji Hazackich. 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy