Reklama

Pierwsza szkoła przechodzi na zdalny tryb nauczania. Zakażona jest nauczycielka

Opublikowano: śr, 16 wrz 2020 13:33
Autor:

Pierwsza szkoła przechodzi na zdalny tryb nauczania. Zakażona jest nauczycielka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Koronawirus spowodował zakłócenia w systemie nauczania w szkole, należącej do Edukacyjnego Związku Międzygminnego Gostkowo-Niepart w Nieparcie. Od dziś część uczniów rozpoczęła tam naukę w trybie zdalnym.


Placówka funkcjonuje w dwóch budynkach - w budynku w Nieparcie (gm. Krobia) utworzone są oddziały przedszkolne i klasy I - III, a w budynku w Gostkowie (gm. Miejska Górka) - klasy IV-VIII. Do szkoły uczęszczają dzieci z gmin Krobia, Miejska Górka oraz Poniec. Dyrekcja zwróciła się do prezesa Edukacyjnego Związku Międzygminnego Gostkowo-Niepart w Gostkowie o zgodę na zmianę systemu nauczania. Wystąpiła też do powiatowego inspektora sanitarnego w Rawiczu o pozytywną opinię, aby przejść na tryb online. - Taką opinię i zgodę otrzymała - wyjaśnia Maria Antkowiak, prezes Edukacyjnego Związku Międzygminnego Gostkowo-Niepart.

Po ustaleniu procedur część z uczniów od dzisiaj przeszła na zdalne nauczanie.

- Jedna z nauczycielek jest zakażona wirusem Sars-Cov-2. Dyrektor wystąpiła o zgodę na zdalne nauczanie do organu prowadzącego, jakim jest Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart w Gostkowie, którego członkami są gminy Krobia i Miejska Górka. Wyraziliśmy zgodę na taką formułę, na wystąpienie o opinię do sanepidu. A dalsze decyzje należały do sanepidu i kuratorium - wyjaśnia Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki. - Z tego co się orientuję skala kwarantanny będzie ogromna. Zostanie nią objęta większa część uczniów i ich rodzice - dodaje.

Udało nam się ustalić nieoficjalnie, że nauczycielka pracująca w szkole wcześniej nie miała żadnych objawów choroby Covid-19. Zakażenie wirusem wykryto przypadkowo podczas badań przed zaplanowanym zabiegiem lekarskim. Otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. W związku z tym na kwarantannę skierowano około 150 uczniów oraz nauczycieli placówki - wszyscy wraz z rodzinami. 

Maria Antkowiak, prezes Edukacyjnego Związku Międzygminnego informuje, że nie wszyscy nauczyciele zostali objęci kwarantanną, a system nauki online nie obejmuje oddziałów przedszkolnych, umieszczonych w budynku w Nieparcie. T aczęśc placówki funkcjonuje normalnie.

- Dla poszczególnych klas określono różny okres kwarantanny. Uczniowie oraz osoby z nimi zamieszkujące otrzymały różne terminy wyjścia z izolacji, w zależności od tego, kiedy był ostatni kontakt z nauczycielem, który otrzymał pozytywny wynik testów. To powoduje, że stopniowo uczniowie będą wracać do nauczania w sposób bezpośredni, fizyczny - wyjaśnia Maria Antkowiak.
 

Pierwsza klasa po kwarantannie wraca do szkoły już w piątek 18 września, ostatnia grupa uczniów po kwarantannie - po uzgodnieniach z sanepidem i ustaleniu kontaktów - wróci do nauki bezpośredniej 25 września. Odizolowanym w ten sposób uczniom i nauczycielom nie będą wykonywane testy na Covid-19 przed powrotem do szkoły. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE