Reklama

Policja zidentyfikowała mężczyznę, który otworzył skarbonkę na rynku w Rawiczu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Policja zidentyfikowała mężczyznę, który otworzył skarbonkę na rynku w Rawiczu - Zdjęcie główne

skarbonka na pomoc Ukraińcom | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rawiccy policjanci ustalili sprawcę włamania do skarbonki stojącej przy rzeźbie niedźwiedzia na rynku w Rawiczu

Jak już pisalismy TUTAJ, ktoś "dobrał" się do beczułki stojącej na rynku w Rawiczu u stóp rzeźby niedźwiadków. Stało się to w nocy między 19, a 20 czrewca 2022r., gdy na rynku odbywał się Eko Jarmark.

Policja, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie, poinformowała o jego wynikach.

Na podstawie nagrania z monitoringu oraz bezpośredniego rozpoznania policjantów patrolujących śródmieście, ustalono podejrzanego - mówi asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Okazuje się, że mężczyzna nagrany przez monitoring był wcześniej legitymowany na rynku przez patrol policji. Ci sami funkcjonariusze zauważyli otwartą skarbonkę, która została zabezpieczona przez nich na komendzie. Policja ustala, czy mężczyzna zabrał stamtąd jakieś pieniądze i ile.

W puszce znajdowała się tylko jedna moneta dwuzłotowa i kilka groszy, a mężczyzna miał przy sobie zaledwie trochę drobnych - dodaje policjantka.

Jak mówi, kontakt z mężczyzną jest utrudniony, posiada on opiekuna prawnego. Nie wiadomo jeszcze, jaką śledczy ustalą kwalifikację czynu oraz czy i jakie zarzuty zostaną w tej sprawie postawione. 

Pomysłodawca skarboinki, Ryszard Ślazyk zapowiada, że jak tylko otrzyma o policjantów skarbonkę, postawi ją w tym samym miejscu.

Pewnie jeszcze długo będziemy pomagać ofiarom wojny. Zawsze się znajdzie ktoś potrzebujący pomocy, troski, choćby zwykłego zainteresowania. A rawiczanie pokazali, że można liczyć na ich hojność i otwarte serca - mówi Ryszard Ślazyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE