Reklama

Bojanowo. Nie będzie rządowych pieniędzy na niebezpieczne skrzyżowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Bojanowo. Nie będzie rządowych pieniędzy na niebezpieczne skrzyżowanie - Zdjęcie główne

skrzyżowanie przy cmentarzu w Bojanowie | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższym czasie nie będzie przebudowywane jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w powiecie. Inwestycja została pominięta przy rozdzielaniu pieniędzy z Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich.

Skrzyżowanie ulic 17 Stycznia i Chopina należy do najbardziej niebezpiecznych w naszym powiecie. Wielokrotnie dochodziło tam do wypadków, także śmiertelnych. CZYTAJ 

Starostwo Powiatowe, do którego należy skrzyżowanie, ma w planach wybudować tam rondo. Złożono więc wniosek o dofinansowanie z programu Polski Ład. 

Realizacja inwestycji w znaczny sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego - napisano we wniosku, który opiewał na niecałe 2 mln zł.

Niedawno rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu na dofinansowanie inwestycji w miejscowościach popegeerowskich. Poseł PiS Jan Dziedziczak, który jako pierwszy ogłosił wyniki w swoim okręgu wyborczym, nie ukrywał swojego zadowolenia.

To dla mnie radość, ale i duma, że mogę przekazać informacje o kolejnym rządowym wsparciu - mówił Dziedziczak po rozdzieleniu społecznych pieniędzy.

Niestety, wśród zadań, które otrzymały dofinansowanie, zabrakło przebudowy feralnego skrzyżowania. Plany budowy ronda muszą więc trafić na razie do szuflady.

Starostwo otrzymało natomiast pieniądze na inną inwestycję planowaną w gminie Bojanowo - remont drogi z Gołaszyna do Gościejewic. Przyznana kwota to 3,9 mln zł. czyli 98 proc. kosztów inwestycji. Zniszczona droga ma zyskać nową nawierzchnię.

Przebudowę chcemy rozpocząć jak najszybciej. Przetarg zamierzamy ogłosić zaraz po otrzymaniu promesy na dofinansowanie - mówi Adam Sperzyński, starosta rawicki.

Stan polskiej gospodarki pokazuje, że pośpiech jest jak najbardziej wskazany, gdyż ceny towarów i usług idą w górę wraz z inflacją. Przekonała się o tym gmina Rawicz, która za przyznane jesienią ubiegłego roku pieniądze, dziś może wybudować jedynie dwie trzecie Nowego Poligonu. Burmistrz rozważa rezygnację z przedsięwzięcia. CZYTAJ TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy