Scenariusz ćwiczeń zakładał alarm po zgłoszeniu silnego zadymienia na górnych kondygnacjach wieży kościelnej. Upozorowano także zagrożenie życia. We wnętrzu kościoła pozostała nieprzytomna kobieta oraz mężczyzna porażony prądem z instalacji anten telefonii komórkowej znajdującej się na wieży.
Strażacy mieli za zadanie wejść do wnętrza, odszukać i ewakuować osoby poszkodowane, ugasić pożar i oddymić pomieszczenia.
Po ćwiczeniach, przy udziale przedstawiciela parafii dokonamy ich podsumowania, wskazując także stwierdzone podczas akcji niedociągnięcia w zabezpieczeniu przeciwpożarowym kościoła - mówi z-ca komendanta rawickiej straży pożarnej, mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak.
Komentarze (0)