Reklama

Propozycja 120 kamer w mieście. Ile z nich zostanie?

Opublikowano:
Autor:

Propozycja 120 kamer w mieście. Ile z nich zostanie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad 30 punktów lokalizacyjnych, a w nich możliwość instalacji łącznie 120 kamer - takie wytyczne z urzędu otrzymała firma przygotowująca projekt nowego systemu monitoringu w Rawiczu.

Kwestia monitoringu przewija się od dwóch lat, czyli od początki kadencji Grzegorza Kubika. Data montażu sprzętu była już kilka razy przekładana. Najpierw nowe kamery miały być do końca 2015 roku, później w ramach projektu unijnego z Powiatem rawickim i gminą Pakosław, a kilka miesięcy temu burmistrz zapowiedział, że przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w dwóch etapach - docelowo przy okazji rewitalizacji centrum.

Miejscem, gdzie będzie można umieścić ten monitoring, jeżeli chodzi o dofinansowanie, będzie rewitalizacja centrum (zaplanowana od 2018 roku - przyp. red.). Jak będę miał gotowy projekt monitoringu, to prawdopodobnie będziemy chcieli częściowo go zrealizować. Tam, gdzie będzie konieczność, żeby te kilka kamer postawić - mówił pod koniec lipca włodarz.

Projekt - za ponad 37 tys. zł - przygotowuje firma Com Star z Jutrosina. Założenia, które otrzymała firma uwzględniają 32 lokalizacje, w których mają pojawić się kamery.

Z wykazu, który otrzymaliśmy od Mateusza Domagały z Centrum Informacyjnego Burmistrza wynika, że zdecydowana większość ma być stacjonarnych. Zaplanowano również obrotowe oraz dedykowane do rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Kamery mają zostać zamontowane na budynkach, istniejących lub nowych słupach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE