Reklama

Bojanowo. Przetarg na zadanie związane z infrastrukturą wodno-ściekową ogłoszony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bojanowo. Przetarg na zadanie związane z infrastrukturą wodno-ściekową ogłoszony - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Bojanowo ogłosiła przetarg na zadanie, które ma na celu poprawę gospodarki wodno-ściekowej. Pieniądze na inwestycję - w wysokości 5 mln zł - pozyskano z rządowego programu Polski Ład. Zgodnie z założeniem, kwota powinna pokryć 95% wartości przedsięwzięcia, resztę dołoży samorząd.

Przetarg na poprawę gospodarki wodno-ściekowej ogłoszono pod koniec stycznia 2023r. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 9 lutego, a szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na platformie zakupowej gminy.

Inwestycja będzie kolejną, obok projektu Łączymy Pokolenia, realizowaną przy wsparciu funduszy uzyskanych z rządowego programu. 

- Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja druga, w ciągu 18 miesięcy zainwestujemy ponad 5,2 milionów w poprawę gospodarki wodno-ściekowej. W ramach prac zmodernizujemy oczyszczalnię ścieków. Po zakończeniu robót będzie ona dysponowała rezerwą, dając możliwość przyjęcia zwiększającej się wraz z rozbudową kanalizacji sanitarnej ilości ścieków - informuje burmistrz Maciej Dubiel. 

Zadanie przewiduje także przebudowę przepompowni ścieków oraz budowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej przy ulicy Wiśniowej w mieście. - Prace modernizacyjne obejmą również stacje uzdatniania wody w Bojanowie i Zaborowicach, tak aby zapewnić mieszkańcom jak najwyższą jakość dostarczanej wody - podkreśla włodarz gminy.

Ponadto, jak przekazuje burmistrz, w celu prawidłowej obsługi systemu wodno-kanalizacyjnego, w szczególności należytej sprawności oraz drożności sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej planuje się dokonać zakupu niezbędnego do tego sprzętu i wyposażenia. Będą to dwa samochody dostawcze, minikoparka oraz przyczepa do jej transportu. Ma to przyczynić się do szybszego reagowania na awarie sieci i skrócić czas samej naprawy.

Pozyskane dofinansowanie wynosi prawie 5 milionów złotych, co stanowi 95 % całości inwestycji. Ile będzie kosztowała realizacja zadania - okaże się po wyłonieniu wykonawcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE