Reklama

Bojanowo. Zaczęła się największa gminna inwestycja. Zobacz, jak zmienia się dawna szkoła [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa przebudowa dawnego gmachu szkoły podstawowej przy ul. Drzymały w Bojanowie. W odnowionych pomieszczeniach ulokowane zostaną przedszkole oraz dwa kluby - dziecięcy i seniora. Projekt pod nazwą "Łączymy pokolenia" to jedna z największych inwestycji samorządu w ostatnich latach.

Reklama

"Łączymy pokolenia" - czyli adaptacja pomieszczeń byłej podstawówki w Bojanowie na klub seniora, przedszkole i klub malucha to sztandarowy projekt gminy w tej kadencji. Samorząd kilka miesięcy szukał wykonawcy inwestycji. Unieważniono dwa przetargi, bowiem propozycje cenowe oferentów znacznie przekraczały budżet przewidziany na ten cel. Dopiero w trzecim podejściu udało się wyłonić wykonawcę i podpisać umowę, która opiewa na około 11,7 mln zł. 

"Łączymy Pokolenia" w Bojanowie - kluby seniora i malucha oraz przedszkole w jednym budynku

Inwestycję wykonuje konsorcjum firm: Giera, Piotr Giera, Daniel Giera Sp. z o.o. z Dzięczyny (powiat gostyński). Od sierpnia trwają w budynku prace rozbiórkowe. Zanim wykonawca rozpocznie ataptację pomieszczeń, ma wzmocnić stropy budynku oraz zrobić nadproża. 

Projekt zakłada zagospodarowanie budynku od piwnic po ostatnią kondygnację. 

W najniższej kondygnacji dawnej szkoły przy ul. Drzymały w Bojanowie zlokalizowany zostanie klub seniora oraz ogromna, nowoczesna kuchnia z magazynem. Będzie dostosowana do wydawania około 300 posiłków dziennie. 

Parter pomieści klub malucha dla 25 dzieci oraz jedną z sal przedszkolnych, przeznaczoną dla najmłodszych przedszkolaków, szatnie, pomieszczenia administracji oraz ogólnodostępną łazienkę - dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  

Całe piętro ma być z kolei przeznaczone na przedszkole - 5 sal z łazienkami, pomieszczenia pracy indywidualnej oraz zaplecze. Sale dla dzieci będą utrzymywane w pozytywnych, pastelowych barwach - z dekoracyjnymi elementami nawiązującymi m.in. do bajek. Każda będzie miała inny motyw kolorystyczny.

Warto zaznaczyć, że w korytarzach budynku zachowały się dwa oryginalne sklepienia i piękne posadzki. Te elementy mają zostać zachowane. 

Tak mają wyglądać przyszłe przedszkole oraz kluby dziecięcy i seniora - WIZUALIZACJE TUTAJ

Na projekt "Łączymy Pokolenia" gmina Bojanowo dostała pokaźną dotację 

Nieco ponad połowę kosztów przebudowy pokrywa dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina dostała prawie 6,5 mln zł. To oznacza, że resztę pieniędzy - przeszło 5 mln zł - gmina musiała wyasygnować z budżetu.

Termin ukończenia inwestycji to wrzesień przyszłego roku - informują władze Bojanowa w mediach społecznościowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE