Reklama

Przetarg nie poszedł po myśli urzędników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Przetarg nie poszedł po myśli urzędników - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek, 18 kwietnia 2023 r. zakończył się przetarg na modernizację Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. Gołym okiem widać, że nie poszedł po myśli urzędników - najtańsza złożona oferta przekracza zaplanowany budżet o 140.000 zł.

Reklama

Jutrosińska szkoła będzie remontowana w ramach dotacji z Polskiego Ładu. Gmina Jutrosin, na modernizację infrastruktury edukacyjnej uzyskała 3 mln 60 tys. zł rządowego wsparcia. Wstępnie wyceniono koszty remontu szkół na 3 mln 660 tys. zł. 

Trzy części przetargu na remont szkół w gminie Jutrosin

W lutym 2023 roku gmina ogłosiła przetarg na inwestycję edukacyjną. Podzielono go na 3 części. Pierwsza składowa przewidywała remont dachu budynku Szkoły Podstawowej w Jutrosinie, który mieści się przy ul. Wrocławskiej, remont wieży dawnego kościoła ewangelickiego w Jutrosinie, który przez wiele lat służył podstawówce jako sala gimnastyczna, a także dostawę 13 sztuk komputerów stacjonarnych dla jutrosińskiej podstawówki. Druga część objęła termomodernizację dachu Szkoły Podstawowej w Dubinie oraz remont budynku Szkoły Podstawowej w Szkaradowie. Ostatnia, trzecia część, objęła termomodernizację budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie.

Niepełny sukces za pierwszym razem

Po otwarciu ofert okazało się, że na wszystkie części przetargu są chętni wykonawcy. Na pierwszą z nich urząd chciał przeznaczyć 900 tys. zł, podczas gdy oferty wahają się między 1 mln 230 tys. zł a 1 mln 491 tys. zł. Druga część została zaplanowana na taką samą kwotę, jak pierwsza. W tym przypadku złożono o wiele więcej ofert i tym samym rozbieżność cenowa była znacznie większa, bo od 836 tys. zł do niemal 2 mln zł. Trzecia, najdroższa część, została wyceniona na 1 mln 860 tys. zł, a wykonawcy złożyli oferty opiewające na kwoty od 1 mln 850 tys. zł do ponad 3 mln zł.

Zanim podpisano umowy ze wszystkimi wykonawcami, firma, która w przetargu na modernizację Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie złozyła najkorzystniejszą ofertę, zrezygnowała z wykonania inwestycji. Niestety, kolejna oferta była droższa o niemal 0,5 mln zł. Gmina postanowiła poprzednie postępowanie unieważnić i poszukać nowego wykonawcy, przy okazji zmniejszając zakres prac.

Brak pełni szczęścia w gminie Jutrosin

Po zakończeniu drugiego przetargu okazało się, że wystartowały w nim dwie firmy. Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma “PETRO” Firma Ogólnobudowlana Piotr Kozłowski z Jemielna. Swoje usługi wycenili na 2 mln zł, czyli o 140.000 zł więcej niż kwota przeznaczona na sfinansowanie tego projektu. Druga oferta opiewała na kwotę niemal 2 mln 300 tys. zł. 

Samorządowcy z Jutrosina stoją przed trudną decyzją

Jak wyjaśnił Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina, przed urzędnikami stoi podjęcie trudnej decyzji - przesunięcie pieniędzy z innych zadań czy większe, niż planowane, zadłużenie gminy. Dodał, że decyzję będą chcieli podjąć jak najszybciej.

- Chcielibyśmy jak najszybciej podpisać umowę, żeby remonty mogły być prowadzone głównie w trakcie wakacji - przekazał wiceburmistrz.

Ponad 12 mln dla gminy Jutrosin z Polskiego Ładu

Poza funduszami na modernizację infrastruktury edukacyjnej, samorząd Jutrosina otrzymał z Polskiego Ładu pieniądze na przebudowę 5,51 km dróg - 3.990.000 zł oraz rewitalizację rynku w Jutrosinie - 5.490.000 zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy