Reklama

Radni przyznali wyróżnienia zasłużonym dla gminy Pakosław

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Radni przyznali wyróżnienia zasłużonym dla gminy Pakosław - Zdjęcie główne

Jedną z wyróżnionych jest Zdzisława Ostrowska z Pakosławia | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Pakosławia uhonorują 10 osób, które szczególnie zasłużyły się dla gminy. Są wśród nich strażacy-ochotnicy, sołtysi, członkinie kół gospodyń wiejskich oraz urzędnicy.

Reklama

Po kilku latach przerwy władze Pakosławia postanowiły wrócić do tradycji wyróżniania osób zasłużonych dla gminy.  W tym roku podjęto decyzję o przyznaniu tytułu 10 osobom. Są wśród nich strażacy-ochotnicy, sołtysi, członkinie KGW oraz urzędnicy. 

Uchwały w sprawie przyznania wyróżnień podjęto niemal jednogłośnie. Jedynie w przypadku jednej kandydatury, radny Paweł Kląskała głosował przeciwko. Chodziło o wyróżnienie Albina Pokładka - wieloletniego radnego rady gminy Pakosław, przez ponad 20 lat sołtysa Chojna, aktywnego działacza na rzecz miejscowej OSP. Paweł Kląskała pytany, skąd taka decyzja, odpowiada, że jego sprzeciw nie jest spowodowany prywatnymi pobudkami. Po prostu, jak podkreśla, nie zgadza się z uzasadnieniem przyznania wyróżnienia. 

Jeszcze nie wiadomo, kiedy nastąpi wręczenie przyznanych wyróżnień.  

Wyróżnienia za zasługi dla gminy Pakosław otrzymają:

Maria Burak z Zaorla - wieloletnia prezes stowarzyszenia "Kwaterodawców wiejskich" z siedzibą w Pakosławiu, inicjatorka wielu imprez oraz przewodniczącą KGW Zaorle. 

Teresa Miernik z Rawicza - przez 30 lat skarbnik gminy Pakosław. 

Zdzisława Ostrowska z Pakosławia - społeczniczka, wieloletnia specjalistka Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, współzałożycielka zespołu "Słowianie" oraz działaczka pakosławskiej Akcji Katolickiej. 

Stanisław Stelmach z Pakosławia - 47 lat przepracował w urzędzie gminy, był odpowiedzialny za realizację znaczących inwestycji. 

Władysław Grupa z Pakosławia - wieloletni strażak OSP Pakosław, członek zespołu "Słowianie", radny gminy, społecznik - przez 22 lata zajmował się pielęgnacją lasu będącego w zarządzie sołectwa Pakosław.

Jan Rybacki z Pakosławia - wieloletni działacz OSP - najpierw w Sowach, a później w Pakosławiu, przez 12 lat pełnił funkcję skarbnika w pakosławskim oddziale OSP oraz przez wiele lat społecznie wykonywał naprawy elektryczne w remizie, w świetlicy i w muszli koncertowej w Pakosławiu.

Grażyna Tomczak z Osieka - działaczka społeczna, założycielka Związku Młodzieży Wiejskiej w Osieku, członkini Zrzeszenia Ludowego Zespołu Sportowego w Osieku, a ponadto - przez 25 lat przewodnicząca KGW w Osieku. 

Jolanta Białek z Pakosławia - działaczka społeczna, współzałożycielka zespołu Słowianie, jego wieloletnia kierowniczka oraz członkini KGW w Pakosławiu.  

Janina Konieczna z Pakosławia - wieloletnia członkini KGW w Pakosławiu, członkini zespołu "Kalina" oraz działaczka społeczna. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy