Reklama

Rawicz. Budują przyłącze do stacji ładowania aut elektrycznych

Opublikowano: śr, 22 kwi 2020 11:08
Autor:

Rawicz. Budują przyłącze do stacji ładowania aut elektrycznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rawicz. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych w Rawiczu. Niebawem na Placu Wolności stanie stacja ładowania aut na prąd.   

Postawienie w Rawiczu stacji ładowania aut elektrycznych jest częścią dużej inwestycji, jaką w ubiegłym roku realizowała Enea. We współpracy z gminą, spółka energetyczna wymieniła w poszczególnych miejscowościach oprawy lamp ulicznych (należących do niej) na energooszczędne oraz uzupełniła oświetlenie tam, gdzie go brakowało. Koszt wyniósł około 4 mln zł. 

[Dokładny zakres inwestycji Enei znajdziesz TUTAJ]

Jak tłumaczył burmistrz Grzegorz Kubik, inwestycję podjęto, by zmniejszyć zużycie energii, a tym samym - koszty, ale także poprawić bezpieczeństwo na drogach gminnych. Włodarz informował, że za wymianę opraw zapłaciła ENEA. - Rozliczanie następuje w ten sposób, że różnica między zużyciem po wymianie jest zapłatą za inwestycję - przekazał wtedy Grzegorz Kubik. Gmina ma sukcesywnie spłacać zainwestowaną kwotę. 

[Czytaj także: Ogromne zagrożenie pożarowe w lasach! Leśnicy i strażacy apelują o ostrożność KLIK] 

Ponadto, uzgodniono wówczas że Enea dodatkowo postawi w Rawiczu stację ładowania pojazdów elektrycznych - przy Placu Wolności. Dziś rozpoczęła się budowa przyłącza do niej. - To kolejny element naszej umowy, która w głównej mierze dotyczyła wymiany lamp na LED-owe, co już zakończyliśmy - potwierdza burmistrz Grzegorz Kubik.

Zgodnie z planem, stacja na parkingu przy Placu Wolności ma stanąć do końca 2020 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE